Mokinių sporto žaidynėse išsaugoti čempionų titulai

5sporto zaidynes_Pirma_gimazija_zaidyniu_cempionaiGegužės 22 – 23 dienomis Šilutės stadione vyko jau septintosios Šilutės rajono mokinių sporto žaidynės, kurias organizuoja Šilutės sporto mokykla. Šįkart žaidynės skirtos Lietuvos šimtmečiui. Pirmąją  dieną varžėsi pagrindinių mokyklų mokiniai, antrąją – gimnazistai. Čempionų titulus išsaugojo Pamario pagrindinė mokykla ir Šilutės pirmoji gimnazija.

Žaidynių metu azartiškumo ir noro laimėti netrūko nė vienai komandai. Po kiekvienos rungties mokiniai bėgo tikrinti rezultatų ir sekė komandos draugų pasirodymus. Kiekvienas taškas žaidynėse buvo labai laukiamas!

Ir pagrindinių mokyklų mokiniai, ir gimnazistai varžėsi septyniose rungtyse: merginų tinklinis, merginų ir vaikinų krepšinis, vaikinų futbolas, žiedų mėtymas, virvės traukimas ir estafetinis bėgimas.

Merginų tinklinis ir žiedų mėtymas, futbolas ir krepšinis

Pagrindinių mokyklų žaidynėse dalyvavo 8 komandos, suskirstytos į du pogrupius. Po atkaklių kovų paaiškėjo, kad geriausiai tinklinį žaidžia Vilkyčių mokinės, II vieta atiteko Kintams, III – Usėnams.

Gimnazijų žaidynėse dalyvavo 5 komandos. Tinklinio varžybose komandoms sužaidus tarpusavy nė vieno pralaimėjimo nepatytė Žemaičių Naumiesčio gimnazistės – I vieta, antros buvo vydūnieties, patyrusios vieną pralaimėjimą ir išplėšusios tris pergales, III vieta atiteko vainutiškėms.

Didelio dėmesio sulaukęs žaidimas, nereikalaujantis fizinių pastangų, tik taiklumo, buvo žiedų mėtymas. Taikliausi tarp pagrindinių mokyklų buvo juknaitiškiai, II vieta atiteko M.Jankaus pagrindinei mokyklai, treti buvo vilkytiškiai.

Gimnazijų grupėje taiklia ranka išsiskyrė Žemaičių Naumiesčio metikai, antri buvo Pirmosios, treti Švėkšnos gimnazistai.
Pagrindinės mokyklos subūrė vaikinų futbolo komandas, kurios buvo suskirstytos į du pogrupius. Po ilgai trukusių varžybų pirmavo Pamario, Saugų ir Usėnų futbolininkai.

Tarp gimnazistų geriausiai kamuolį futbolo aištelėje valdė ir daugiausiai pergalių iškovojo Pirmosios gimnazijos mokiniai, antri buvo vydūniečiai, treti naumiestiškiai.

Oranžinį krepšinio kamuolį išdrįso paimti tik keturios merginų komandos, o nedalyvavusios komandos skaudžiai nukentėjo sumuojant rezultatus. Merginoms sužaidus tarpusavyje I vieta iškovojo Usėnų, II – Pamario, III – Kintų merginos.

Vaikinų varžybose geriausiai sekėsi M.Jankaus mokykos krepšininkams, po jų liko Pamario ir Katyčių komandos.

Gimnazisčių grupėje pirmavo Pirmosios gimnazijos atstovės, antros buvo vydūnietės, trečios vainutiškės. Be pralaimėjimų žaidė vydūniečiai vaikinai, jie ir iškovojo I vietą, II vieta atiteko Vainuto, III – Pirmosios gimnazijos atstovams.

Virvės traukimas ir estafetės

Tai visada daugiausiai dėmesio sulaukianti rungtis. Prie virvės stoja dvi komandos, kurioje 3 mergaitės ir 4 vaikinai. Tarp pagrindinių mokyklų geriausiai sekėsi kintiškiams, antri buvo katytiškiai, treti – pamariškiai.1sporto zaidynes_I_vieta_Pamario_pagrindine_mokykla

Tarp gimnazistų užvirė rimta kova. I ir II vietos išsiaiškintos po pirmojo virvės traukimo rato. Visus „nutraukė“ Žemaičių Naumiesčio sportininkai, antra vieta atiteko Vainuto stipruoliams, o dėl trečiosios virvę teko traukti antrą kartą, nes trys komandos surinko vienodą taškų skaičių. Sutelkę paskutines jėgas mokiniai pagaliau išsiaiškino, kad III vieta džiaugiasi Švėkšnos gimnazistai.

Pirmąją žaidynių dieną pagrindinių mokyklų atstovams paskutinė rungtis buvo kombinuota estafetė, kurioje dalyvavo po 4 mergaites ir 4 berniukus. Ši estafetė buvo skirta Lietuvos šimtmečiui, komandos finišavo su trispalve bei prezidentine vėliavomis. Greičiausiai visas estafetines užduotis atliko kintiškiai, antri buvo katytiškiai, treti – Pamario sportininkai.

Gimnazistai varžėsi kitaip. Komandas sudarė tik dvi merginos ir du vaikinai, jiems reikėjo bėgti po 100 m, perduodant komandos draugui vėliavą. Greičiausiai 400 m įveikė Pirmosios gimazijos bėgikai, antri buvo Švėkšnos, treti – Vydūno gimnazistai.

Titulai išsaugoti!

Visoms komandoms sudalyvavus visose rungtyse, buvo skaičiuojamas bendras rezultatas.

Tarp pagrindinių mokyklų daugiausia – 127 taškus surinko Šilutės Pamario pagrindinė mokykla, kuri išsaugojo savo prieš du metus iškovotą titulą. II vietą iškovojo 124 taškus surinkusi Kintų pagrindinė, III vieta atiteko Katyčių (122 tšk.), IV vieta – Usėnų (144 tšk.), V vieta – M.Jankaus (101 tšk.), VI vieta – Juknaičių (93 tšk.), VII vieta – Vilkyčių (88 tšk.) ir VIII – Saugų J.Mikšo pagrindinei mokyklai (78 tšk.)     

Gimnazijų grupėje senarijus panašus. Kaip prieš du metus, taip ir šiemet čempionų vardą išsaugojo Šilutės pirmoji gimnazija, surinkusi 133 taškus, II vieta atiteko Vydūno gimnazijai (130 tšk.), III v. – Vainuto (123 tšk.), IV vieta – Švėkšnos „Saulės“ (120 tšk.) ir IV – Žemaičių Naumiesčio gimnazijai (115 tšk.).