Moksleiviai ir darželinukai mokėsi tapti sveikuoliais

sveikuoliai vainutasŠilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras pakvietė mokyklas ir ikimokyklinio ugdymo įstaigas dalyvauti konkurse „Sveikuolių sveikuoliai“.  Konkurso tikslas – ugdyti vaikų ir mokinių gebėjimus saugoti ir stiprinti savo ir kitų sveikatą, propaguoti sveiką gyvenseną.

Komisija nusprendė visoms konkurso dalyvių amžiaus grupėms pateikti po 6 užduotis, įskaitant užduotį pedagogui, visuomenės sveikatos priežiūros specialistui ar bendrosios praktikos slaugytojui.

Pirmoji užduotis visų amžiaus grupių dalyviams buvo prisistatymas, kitos užduotys sudarytos iš testo ir praktinių užduočių sveikos gyvensenos tema: kryžiažodžiai, žalingų įpročių prevencijos, žmogaus saugos klausimais (saugus eismas, elgesys žaibuojant lauke, atšvaitų reikalingumas, pirmoji pagalba užspringus ir t.t) užduotys, užduotis komandų kapitonams.

Konkurse dalyvavo visų miesto lopšelių – darželių komandos, dalyviai džiaugėsi konkursu, garsiai plojo komandų prisistatymų metu. Pirmąją vietą laimėjo „Žvaigždutės“ komanda.

Pradinukų konkurse dalyvavo 7 komandos iš Usėnų, Juknaičių, Pamario, M.Jankaus, Saugų J.Mikšo pagrindinių, Žibų pradinės mokyklų, Žemaičių Naumiesčio mokyklos – darželio. Visi parodė puikias žinias ir kūrybiškumą, bet komisija nutarė, kad greičiausiai ir teisingiausiai užduotis sprendė Žibų pradinukai.

5-6 klasių mokinių grupėje varžėsi 5 komandos iš Usėnų, Juknaičių, Pamario, M.Jankaus ir Traksėdžių pagrindinių mokyklų. Jie rodė žinias apie sveiką mitybą, vaisių naudą ir kt. Nugalėjo M.Jankaus mokykla.

7-8 klasių grupėje rungėsi Usėnų, Pašyšių, Juknaičių, M.Jankaus, Vainuto ir Švėkšnos mokiniai. Jie pristatė pačių kurtus eilėraščius sveikatos tema, rodė kaip reikia tinkamai daryti mankštą, dainavo apie sveiką gyvenseną. I vietą iškovojo M.Jankaus mokyklos mokiniai.

9-11 klasių mokinius atsiuntė Pašyšių, Juknaičių, Šilutės pirmosios gimnazijos, Švėkšnos, Žemaičių Naumiesčio ir Kintų mokyklos. Girdėjome mokinių kurtas eiles ir dainas apie sveiką gyvenseną, vaisius, daržoves. Nugalėjo Žemaičių Naumiesčio gimnazijos jaunimas.

Kiekvienam konkurso dalyviui Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė įteikė padėkos raštus, atminimo dovanėles.