Moksleiviai ir jaunimas laukiami Švėkšnoje organizuojamoje akcijoje „Eko akademija“

ekoakademija kintaiKoks yra maisto produktų kelias iki mūsų stalo ir kaip tai veikia aplinką? Kaip maisto produktų pasirinkimas gali prisidėti prie aplinkos išsaugojimo? Kas yra genetiškai modifikuoti organizmai bei maisto priedai ir kaip jie gali veikti aplinką bei žmogaus organizmus?

Atsakymą į šiuos klausimus Šilutės regiono moksleiviams padės rasti šį šeštadienį (iepos 27 d.) Švėkšnos miestelio šventėje organizuojamos  edukacinės aplinkosauginės akcijos „Eko akademija“ ekspertai.

Tyrimai rodo, kad Europos Sąjungos namų ūkių vartojimas tiesiogiai ir netiesiogiai per naudojamas paslaugas ir produktus lemia iki 70 proc. poveikio aplinkai. Todėl dėmesys atsakingam ir aplinką tausojančiam maisto vartojimui tapo kaip niekada aktualus.

Bendras projekto „Eko akademija“ tikslas – ugdyti 15-19 metų Lietuvos gyventojų aplinkosauginį sąmoningumą, informuojant apie aplinkai palankius maisto produktus, skatinant aplinkai palankų gyvenimo būdą ir tausojant gamtos išteklių eikvojimą.

„Eko akademija“ skatins jaunus Šilutės krašto žmones aktyviai ir sąmoningai dalyvauti problemos, susijusios su supančia aplinka ir kasdieniu gyvenimu, sprendime. Norime vaikams suteikti galimybę siūlyti, ką galima keisti, pradedant tai daryti nuo savęs, atsakant į klausimą „o ką gi aš pats, dar būdamas moksleivis, galiu pakeisti mane supančioje aplinkoje?“ ir pačiam į jį, su projektų vykdytojų pagalba, atsakyti“, – sako projektą įgyvendinančios viešosios įstaigos „Gamtosaugos projektų vystymo fondas“ atstovė Aušra Vaitauskaitė.

Pasak A. Vaitauskaitės, prie „Eko akademijos“ palapinės šeštadienį Švėkšnoje atėję jauni žmonės galės ne tik gauti daug naudingos ir įdomios informacijos, bet ir dalyvauti viktorinose, kurių metu galima bus laimėti prizų.