Moksleiviai kviečiami pasitikrinti žinias Demokratijos žinių konkurse

Gegužės 3-iąją startuoja Demokratijos žinių konkursas, kurį organizuoja Seimo kanceliarija kartu su LRT.

Konkursu, kuris skirtas 9–12 klasių mokiniams, siekiama paskatinti jaunimą aktyviau domėtis Lietuvos ir pasaulio politiniu gyvenimu, įgyti daugiau žinių apie įstatymų leidžiamosios institucijos veiklą ir sprendimų priėmimo procesą, demokratijos pagrindus, valstybės ir parlamentarizmo istoriją.

„Šiandien matome, kokia vertybė yra demokratija ir kaip laisvą valią vertinantys žmonės ją gina. Matome, kaip svarbu suvokti, suprasti savo valstybės sandarą ir jos valdymą, nes tada aktyviau įsitraukiame į sprendimų priėmimą, neignoruojame rinkimų, nepasiduodame informacinėms manipuliacijoms.

Pirmą kartą Seimo kanceliarijos organizuojamas Demokratijos žinių konkursas moksleiviams, tikiu, taps puikia demokratijos mokymo ir mokymosi tradicija, kuri skatins jaunąją kartą būti aktyviais, sąmoningais Lietuvos piliečiais, žinančiais, kad laisve reikia rūpintis visoms kartoms, ne tik ją iškovojusiems“, – sako Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Pirmajame pilietinio raštingumo žinių patikrinimo etape, kuris vyks visą gegužės 3 dieną nuotoliniu būdu, reikės įveikti 30 testo tipo klausimų. 60 geriausiai pasirodžiusių moksleivių bus pakviesti į gegužės 14 d. Seimo rūmuose rengiamą finalą. Finale be testo klausimų geriausiųjų lauks Seimo darbo simuliacijos iššūkis.

Finaliniame etape konkurso laimėtojai ir dalyviai bus apdovanoti specialiais išmaniaisiais prizais, kelionėmis į Europos Parlamentą ir Seimo suvenyrais.
Nors konkursas skirtas 9–12 klasių mokiniams, bet jėgas išbandyti gali visi bendrojo ugdymo mokyklų moksleiviai.

Daugiau informacijos apie konkurso taisykles ir eigą rasti, taip pat nuotoliniu būdu testą atlikti bus galima internete adresu www.dzk.lrt.lt.