Moksleivių vasaros stovyklas parėmė švedai, vokiečiai ir Šilutės politikas

stovyklos vaikuVasaros atostogos artėja prie pusiaujo, tad tai viena, tai kita rajono moksleivių grupė dar išvyksta atostogų prie jūros.

Šeštadienį į netoli Palangos esančią stovyklą „Žilvitis“ išlydėta 11 Šilutės socialinių paslaugų centro globojamų vaikų, o antradienį į Palangą, į stovyklą „Raganė“ išvyko dar gausesnė – 34 rajono moksleivių grupė. Daugumos jų poilsį finansuoja rėmėjai iš Švedijos ir Vokietijos, keletą kelialapių nupirko ir politikas, Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas Tomas Budrikis.

Parėmė vokiečiai iš Emericho

Paskutinę birželio dieną išvykę Socialinių paslaugų centro globojami vaikai atostogaus 7 dienas. Šilutės – Emericho miestų bendradarbiavimo draugija šiais metais skyrė 1000 eurų finansinę paramą mūsų rajono vaikų iš nepasiturinčių šeimų poilsiui. Todėl net 11 vaikų iš šių šeimų septynioms dienoms galėjo išvykti į vasaros stovyklą „Žilvitis“, esančią tarp Klaipėdos ir Palangos. Stovykla „Žilvitis“ jau daug metų sudaro galimybę poilsiauti mūsų rajono socialiai remtinų šeimų vaikams. Viena savaitė šioje stovykloje kainuoja 135 eurus.

Būsimuosius stovyklautojus atrinko socialinės darbuotojos, dirbančios seniūnijose ir geriausiai žinančios savo šeimas. Pirmenybė teikta tiems vaikams, kurie dar nebuvo buvę stovyklose, ir tiems, kieno tėvai neturi galimybės suteikti savo atžaloms visavertį poilsį.

Socialinių paslaugų centro padalinio vedėja socialinėms paslaugoms Renata Skvirbienė „Šilutės naujienoms“ pasakojo, jog visi vaikai, kurie sužinojo apie tai, kad galės išvykti stovyklauti, labai apsidžiaugė.  Visgi išvykimo dieną juos išlydėjusios socialinės darbuotojos pastebėjo, jog kai kurie iš jų sunkiai tramdė nerimą dėl nežinomybės.

Tačiau pirmadienį susisiekus su vaikais ir stovyklos vadovybe paaiškėjo,  kad šilutiškiai stovyklautojai jaučiasi puikiai ir įdomiai leidžia laiką. Jiems nė motais buvo ir atvėsęs oras bei prasidėjęs lietus.

Kelialapius pirko švedai, Raudonasis Kryžius ir T.BudrikisBUDRIKIS

Dar viena rajono moksleivių grupė prie jūros – į Palangą išvyko liepos 3-iąją. 34 vaikai 10 dienų ilsėsis „Raganės“ stovykloje, o jų poilsį finansavo Šilutės – Ljungby draugijos nariai, Raudonojo Kryžiaus Šilutės komitetas, dalinai prisidėjo ir rajono politikas T.Budrikis.

Šilutės – Ljungby draugijos nariai – švedai šilutiškių vaikų vasaros poilsį finansuoja irgi jau daugiau nei 10-metį. Kasmet šiam reikalui švedai skiria dideles sumas. Pinigai pervesti tiesiogiai į stovyklos sąskaitą, iš karto apmokėtas ir dar vienos tokios grupės, kuri stovyklaus rugpjūčio pradžioje, poilsis.

T.Budrikis sakė kitaip ir neįsivaizduojantis savo, kaip Jaunimo reikalų tarybos pirmininko darbo. „Stengiuosi matyti visas jaunimo gyvenimo sritis, ir jei matau, kad kurioje nors iš jų reikia mano pagalbos, negaliu likti abejingas. Be to, ir pačiam yra malonu padėti kitiems, ypač – tiems vaikams ir jaunimui, kurie šiandien galbūt neturi tokių galimybių tobulėti ir semtis naujų įspūdžių, kaip turi kai kurie jų bendraamžiai“, – sakė politikas.  

Tiesa, dalies šių stovyklautojų šeimos taip pat turėjo dalinai prisidėti prie savo vaikų poilsio, nes pilnai finansuotas tik nepasiturinčiose šeimose augančių vaikų stovyklavimas. O jis nepigus: pasak Socialinės paramos skyriaus vedėjo Alvido Šimelionio, 10 dienų „Raganėje“ kainuoja 210 eurų.

Nemokamos stovyklos – didelė parama

Net 11 savo globotinių į stovyklą išlydėjo šeimynos „Vaikiškos svajonės“ vadovė Onutė Jogienė. Daug be tėvų globos likusių vaikų jau daug metų globojanti moteris sakė, jog neįsivaizduoja, kaip dabar bus tuščia jos namuose.

„Esu pripratusi prie nuolatinio šurmulio, tad dabar bus liūdna. Bet tokios stovyklos yra išties didelė parama mūsų šeimynai“, – pripažino O.Jogienė.

A.Šimelionis pridūrė, jog norėta, kad bent kiek poilsio turėtų ir pati globėja, jau nebe pirmą dešimtmetį auginanti daug tėvų globos netekusių vaikų.