Moksleivius kviečia virtualus „Globalaus jaunimo festivalis“

Vystantis technologijoms pasaulis kasdien tampa vis labiau pažįstamu ir artimu. Nedaug likę sunkiai pasiekiamų vietų bei žmonių, kuriems negalėtume padėti nelaimės atveju. Akivaizdu, kaip artimai esame susiję. Jokios sienos ar užkardos nepadeda atsiriboti nuo gamtos stichijų, pandemijų, atskirtį, išnaudojimą, skurdą sukeliančios socialinės neteisybės ar jos pasekmių. Šios gamtinės ar socialinės stichijos veikia visą pasaulį. „Kiekvienas esame atsakingi už tvarią, teisingą, sveiką, aplinką bei jos kūrimą. Svarbu, kad tai suprastume nuo mažumės, kad pareiga aplinkai „įaugtų į kraują“ jau nuo mokyklos suolo“, – teigia Globalaus jaunimo festivalio 2021 renginių koordinatorė, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro (LVJC) projektų vadovė Erika Lučickaja. Virtualus globalaus jaunimo festivalis prasidėjo birželio 11 d. ir tęsis iki birželio 18 d.

Moksleivius, klases, kartu su mokytojais ar tėveliais, kviečiame jungtis ir dalyvauti Festivalio renginiuose.

Paskaitas, diskusijas, kūrybines dirbtuves šios savaitės metu organizuoja Annos Lindh Fondas Lietuvoje, programa „Aktyvus jaunimas“, „Diversity Development Group“, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, Žemaičių muziejus ALKA, VšĮ „Edukaciniai projektai“, keliautojas, šokėjas Rokas Šaltenis, Lietuvos vaikų ir jaunimo centras ir kiti. Festivalis vyks nuotoliniu būdu, naudojantis ZOOM programa.

Birželio 11 d. 11 val. Festivalio atidarymo renginyje Annos Lindh fondo Lietuvoje nariai kalbės su moksleiviais apie kitoniškumą – ką daryti, kad jis praturtintų, o ne taptų stereotipų, ksenofobijos ir rasizmo priežastimi. Tai vienas iš tarptautinio virtualaus maratono renginių, kuriais Annos Lindh fondas skatina religijų ir įsitikinimų dialogą, įvairovę ir pliuralizmą tarp EUROMED šalių, organizuodamas 42 nacionalinius ir tarptinklinius renginius 42-jose tinklo šalyse.

Birželio 11 d. 13 val. „Aktyvus jaunimas“ rengia diskusiją GALIM TVARIAU – KARTU POKYČIŲ LINK!, kurioje kalbėsime apie kasdieninį, „nepastebimą“ aplinkos teršimą, kai apsipirkdami – nepaisome plastiko, keliaudami – CO2 emisijos; sužinosime, kaip galime gyventi bei keliauti tvariau, kardinaliai nekeičiant savo gyvenimo būdo.

Birželio 14 d. 13 val. ir Birželio 17 d. 13 val. „Aktyvus jaunimas“ rengia dirbtuves KAIP ŠIANDIEN ĮMANOMA KURTI TVARIĄ MADĄ? Lektorė Inga Vederytė tarptautinio projekto „We(are)able“ kontekste kalbės apie besaikį drabužių vartojimą – greitą madą, jos poveikį ir kainą aplinkai bei mums visiems, taip pat būdus kaip rengtis tvariau. Šia tema mažai kalbama, tačiau ji labai svarbi. Kasmet pasaulyje sudėvima apie 80 milijardų drabužių; vidutiniškai drabužį užsidedame tik septynis kartus ir jo atsisakome.

Dirbtuvių dalyviai išbandys „design thinking“ metodiką ir interaktyviu bei smagiu būdu drauge ieškos tvarių mados sprendimų.

Birželio 15 d. 11 val. „Diversity Development Group“ ir Rugilė Butkevičiūtė rengia pristatymą MEILĖ NĖRA KONTROLĖ apie smurto lyties pagrindu apraiškas mokyklose, kurio metu kartu su vaikais ieškos atsakymų į klausimus: „Ar pavydi reiškia myli? Ar tampymas už kasų yra meilės įrodymas? Antros pusės telefono tikrinimas – rūpesčio išraiška?“; taip pat išbandys naują e-žaidimą šia tema.

Birželio 16 d. 12 val. Prisiekęs keliautojas, šokėjas Rokas Šaltenis diskusijoje KAIP KELIONĖS PRATURTINA ASMENYBĘ? pasakos apie savo keliones po Indoneziją, Malaiziją ir Borneo, Japoniją, Tailandą, Indiją ir Mianmarą. Rokas pasidalins savo įžvalgomis, kodėl verta keliauti, pakvies vaikus filosofinėms diskusijoms apie tai, ką reiškia „žinoti, mokytis, pažinti“ ir kas iš tiesų galėtų būti ta „tikroji kelionė“.

Birželio 17 d. 12 val. NVO „Kūrybinės ateities idėjos“ atstovai JAUNIMO KŪRYBIŠKUMO DIRBTUVĖSE kalbės su vaikais apie kūrybiškumo (vienu iš trijų svarbiausių įgūdžių) versle svarbą ir šio gebėjimo ugdymo būdus. Beje, kūrybiškumas kol kas neįkandamas robotams, galintiems mus pakeisti daugelyje sričių.

Birželio 18 d. 11 val. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus atstovai paskaitoje ROKO MUZIKA ATGIMIMO LAIKOTARPYJE LIETUVOJE pasakos apie Sovietų Sąjungą sugriovusią muziką. „Roko maršas” ir panašūs renginiai kvietė žmones būti neabejingiems visuomeninėms problemoms, na o svarbiausia – skatino palaikyti „Sąjūdį” bei atgimstančios laisvosios Lietuvos idėją.

Birželio 18 d. 12 val. Žemaičių muziejus ALKA dirbtuvėse MUZIEJAI PRIEŠ KLIMATO KAITĄ papasakos, kaip jie kovoja su klimato kaita bei pakvies programėle „Kahoot“ pažaisti žaidimą apie ekologiją.

Birželio 18 d. 13 val. VšĮ EDUKACINIAI PROJEKTAI žais su vaikais internetinį žaidimą TARP MŪSŲ, padedantį suprasti, kas yra internetinės patyčios ir neapykantos kalba.

Daugiau informacijos: Erika Lučickaja → Tel. (8 5) 272 5331; el. p. Erika.Lucickaja@lvjc.lt

Jolanta Markevičienė → Tel. 8 687 69703; el. p. Jolanta.Markeviciene@lvjc.lt