Anot Šilutėje daug metų sėkmingai veikiančio knygyno „Vaga“, esančio Lietuvininkų g. 37, vadovės Laimos Kraulėdienės, tėveliai laukia prasidėsiančių mokslo metų ir mokytojų informacijos apie būtinus pirkinius. Apklausos rodo, kad populiari tampa ir internetinė mokyklinių priemonių prekyba, tačiau ji – ganėtinai rizikinga. Internetu apsiperka apie 16 proc. tėvų, o 4 iš 10-ies ruošiančių vaikus mokslo metams, jaučia stresą ir nerimauja dėl pakilusių kainų. Bet, kad ir kokia svarbi kaina, renkantis mokyklines priemones vaikams, prioritetu išlieka patogumas bei kokybė.
Populiariausios prekės nebrango
Anot knygyno „Vaga“ vadovės L. Kraulėdienės, būtent penalai ir kuprinės nebėra tos prekės, kurias tėveliai perka tik prieš mokslo metus. Jei anksčiau šias prekes gausiai pirkdavo prieš mokslo metus, tai jau kuris laikas jos įsigyjamos net ir besibaigiant mokslo metams ar jų viduryje. Tiek penalų, tiek plunksnakočių kainos, anot pašnekovės, nesikeitė nuo praėjusių mokslo metų pradžios. Išliko tendencija, kad nemažai parduodama šokių batelių, vadinamų „češkėmis“, dūdelių, jų dėklų, kai kurios mokyklos prašo mokinius turėti pieštukines klasėje ant stalo. Atsižvelgdamos į šį išaugusį poreikį, knygyno „Vaga“ darbuotojos dar pavasarį papildė šių prekių asortimentą. Ir dėl to L. Kraulėdienė labai džiaugiasi, nes vargu, ar šiuo metu tai pavyktų padaryti, mat Lietuvos užsakovai savo sandėlių nepapildė kai kuriomis prekėmis. „Vagos“ knygyne kol kas jų yra, taip pat dar galima ir rinktis iš įvairių variantų.
Mįsle kol kas išlieka pratybų kainos. Anot L. Kraulėdienės, senesnių pratybų variantų knygyne dar yra, tokios iš anksto mokytojų užsakytos pratybos jau dėžėmis keliauja į švietimo įstaigas. O štai naujų pratybų pagal atnaujintas programas dar laukiama. Paklausta apie pratybų kainas knygyno vadovė sakė, kad šios brango per praėjusius metus. Štai, pavyzdžiui, rugpjūčio 3 d. knygynas laukė šviežiai išleistų pratybų trečiai klasei, bet jos kol kas nepasirodė.
L. Kraulėdienė pasidalijo pastebėjimu, kad, Šilutės rajone, ruošiantis mokslo metams ar jų eigoje, didelę pagalbą tėvams suteikia mokytojos. „Mokytojos stengiasi ir tikrai padeda taupyti tėvų pinigus, ieškodamos geriausių alternatyvų. Jos prašo ar pasiūlo įsigyti tik kai pačios įvertina konkrečią prekę, kai sužino jos kainą, net nurodo, kur ją galima įsigyti, kad nereikėtų tėvams paniškai bėgioti po įvairias prekyvietes jų ieškant“, – sako L. Kraulėdienė.
Populiariausios kokybiškos prekės
Ne paslaptis, kad dėl pastarųjų metų įvykių stipriai pabrango popieriaus gaminiai. Tad šiemet, apsvarstęs ir įvertinęs visas alternatyvas ir variantus, knygynas „Vaga“ siūlo Lietuvos gamintojo „Smiltainis ir ko“ prekes, kurios yra pigesnės, ir svarbiausia – aukštos kokybės. Būtent minėtos linijos produktų – gero popieriaus dailei, piešimo, akvarelinio, spalvoto popieriaus įvairių formatų, taip pat galima rasti minimame knygyne.
Lyderiais išlieka „Carioca“ linijos flomasteriai, kurie yra patvarūs, ilgai rašantys. Iš populiariųjų sąrašo neišstumiamos ir kokybiškos ukrainietiškos prekės – guašas, plastilinas.
Knygyne „Vaga“ pirkėjai gali įsigyti ir labai geros kokybės plunksnakočių su specialiai dar neįgudusiems pirštams skirta laikymo zona, kuri padeda mokiniui patogiai rašyti. Pigiausia tokio patogaus ir kokybiško plunksnakočio kaina yra 2,99 Eur, nors kiti pardavėjai tokio tipo plunksnakočius siūlo net už 12-15 Eur. Kokybišką plunksnakotį, kurį gamina linija „Pelikan“, knygyne galima įsigyti nuo 10 Eur. Būtent šios linijos gaminiai yra pritaikyti tiek dešiniarankiams, tiek kairiarankiams.
Smalsu, kokia yra sąsiuvinių kaina? Gerų – nuo 0,35 Eur. Brangiausiais išlieka pirmoko sąsiuviniai, kurie yra storesniais lapais, kad rašalas nepersismelktų į kitą lapo pusę.
Prie mokyklinių prekių krepšelio itin populiarus priedas tampa gertuvės, kurias tėveliai perka beveik visiems pradinukams ir vyresniesiems mokiniams. Paklausos vis dar nepraranda ir sumuštiniams skirtos dėžutės.
Pirkėjai atvyksta ir iš didmiesčių
Anot L. Kraulėdienės, šilutiškiai neskuba pirkti mokyklines prekes būtent šiuo laikotarpiu, o tai daro visus metus. Pašnekovė įsitikinusi, kad žmonės naudojasi dar išlikusiais daiktais ir todėl neskuba jų keisti naujais. Tad dažniausiai dėl to užsukę į knygyną perka kokybiškesnes ir nebijo šiek tiek brangesnių prekių, nes, matyt, jau pastebėjo, kad šios patvaresnės. Tiesa, pasak knygyno vadovės, antroji pirkimo banga tikriausiai plūstels jau prasidėjus mokslo metams, kai prekybos centruose pirktus daiktus žmonės suskubs keisti, nes pamatys, kad jų kokybė neatitinka lūkesčių, kad jie nepatogūs, ir sulauks konkrečių patarimų iš mokytojų.
Nerimauti, kad mokyklinių prekių pritrūks tikrai nereikia, nes „Vagos“ knygyne jų asortimentas yra išlaikomas visus metus.
Pasak pašnekovės, šiemet vis daugiau pirkėjų Šilutės knygyne sulaukiama ir iš didmiesčių ir tai nėra netikėta. Didžiųjų miestų gyventojai pas mus atvyksta apsipirkti todėl, kad čia gera pasiūla ir kokybė bei mažesnės kainos.
Laukia ir dovanėlės
Tai, kad knygyne „Vaga“ kiekvienas pirkėjas sulauks patarimo ir kelių pasiūlymų, jau niekam ne paslaptis. O šiemet besiruošiantiems naujiems mokslo metams čia yra paruoštos ir simbolinės dovanėlės – tvarkaraščių lentelės, į kurias mokiniai galės susirašyti savo pamokas.
Svarbu tai, kad šiemet mokiniai viliojami ne tik gražiau atrodančiomis ar kaip kitaip populiarėjančiomis mokyklinėmis prekėmis, bet ir rugpjūčio mėnesį paskelbta akcija grožinei vaikų ir jaunimo literatūrai. Tad knygyne „Vaga“ siūlomos knygos yra gerokai pigesnės nei įprastai. Ir tai – knygų leidėjų nuopelnas.
Be visų išvardintų prekių asortimento knygyne dar galima įsigyti ir didelę paklausą turinčių įvairių eksperimentinių stalo žaidimų – nuo konstravimo, robotų gaminimo iki kūrybinių rinkinių, modeliavimo.
Rašyti atsakymą