Mokyklų meninio skaitymo konkursų nugalėtojai susitiks rajoniniame ture

 naumiestis Visi skaitovai„Poezija – visų pirma – svajonė, jausmas ir muzika, meilė ir neapykanta, apmaudas ir ilgesys, nuoširdus vaiko juokas ir mąstančio žmogaus sarkazmas, verksmas su ašarom ir ašaros be ašarų… Viskas, kas žmogiška”. /P. Širvys/

Jau daug metų rajono mokyklose vyksta meninio skaitymo konkursai, kuriuose dalyvauja meniškiausi mokiniai, kuriems patinka deklamuoti ar klausytis gražaus lietuviško žodžio.

Mokyklų meninio skaitymo konkursų nugalėtojai savo jėgas išbandys rajoniniame konkurse, kuris įvyks H.Šojaus dvare.

Išrinktos geriausios skaitovės Žemaičių Naumiestyje

Jau daug metų Žemaičių Naumiesčio gimnazijos bibliotekoje vyksta meninio skaitymo konkursas.

Konkursas vyko dviejose amžiaus grupėse tarp 5-8 ir I-IV klasių moksleivių. Renginį vedė lietuvių kalbos mokytoja Lilija Lengvinienė, o vertino gimnazijos bibliotekininkė Ksevera Toliušienė, socialinė pedagogė Daiva Lengvinienė ir mokytoja Virginija Rupainienė. Girdėjome Maironio, V.Mačernio, J.Marcinkevičiaus ir kitų autorių eiles, dovaną – savo eilėraščių knygą „Ak, kaip gera jausti…” bibliotekai padovanojo IIIb klasės mokinė Paulina Šiaudvytytė.

Konkursas yra konkursas. Visi dalyviai pasirodė originaliai, bet teko išrinkti nugalėtojus, kurie atstovaus mūsų gimnazijai rajono konkurse. 5-8 klasių grupėje III vietą užėmė Domantas Arnašius (6b), II vietą – Guoda Majutė (5). I-IV klasėse III vietą užėmė Ieva Predkutė (Ia) ir Rita Šikšniūtė (Ia), II vietą – Laimonas Žvirblis (IIIb) ir Paulina Šiaudvytytė (IIIb).

Geriausiomis gimnazijos skaitovėmis pripažintos Henrika Vindžigalskytė (6a) ir Monika Plauškaitė (IIb), jos dalyvaus rajoniniame konkurse.

Konkursas įvyko ir Traksėdžių pagrindinėjė mokykloje

traksedziai skaitovu konkurso laimetojaiŠiais metais Traksėdžių pagrindinėje mokykloje vėl įvyko tradicinis meninio skaitymo konkursas. Literatūros klasikų ir modernių poetų eiles, prozos ištraukas skaitė 31 dalyvis, atstovaujantis ikimokyklinėms grupėms,  pradinėms ir pagrindinio ugdymo klasėms.

Tyliai skambant maestro Vytauto Kernagio dainai „Paukščiai“, lietuvių kalbos mokytoja Violeta Damanskienė priminė konkurso tikslus ir į sceną vieną po kito kvietė renginio dalyvius.

Susirinkę žiūrovai ir bendraklasiai kiekvienam skaitovui  nepagailėjo plojimų.

Pasibaigus konkursui, kiekvienas jo dalyvis gavo mokyklos direktorės pasirašytą padėkos raštą, o ikimokyklinukai ir pradinių klasių mokiniai dar buvo paskatinti  – jiems buvo padovanotos įdomios spalvingos knygelės, kurias jie su savo auklėtojomis ir mokytojomis galės pasidžiaugti laisvalaikiu.