Mokytojo diena Juknaičių pagrindinėje mokykloje

juknaiciai mokytoju dienaKiekvienais mokslo metais gražiausią rudens šventę – Mokytojų dieną mokykloje paminime ypatingai. Nuolat ieškome naujų netradicinių būdų vesti pamokas: pamokas vedė mokinių tėveliai, broliai, seserys, buvę mokiniai, dešimtokai. Prieš keletą metų pasikeitėme su kolegomis iš Pašyšių pagrindinės mokyklos: mūsų mokytojai dirbo Pašyšiuose, o jų mokytojai vedė pamokas Juknaičių mokykloje.

Šiais mokslo metais įgyvendinome sumanymą pasikviesti į šventę įdomius žmones iš savo gyvenvietės bei rajono ir paprašėme jų pravesti pamokas, kurias pavadinome „Mano sėkmės istorija“.

Mielai atsiliepė ir šventinę dieną mokykloje pamokas vedė verslininkė D. Plikšnienė, kirpėja J.Paliulienė, ekologinio ūkio ūkininkė A.Gudaitienė, farmacininkas G.Verbus, statybų įmonės vadovas J.Gavėnia, lietuvių ir švedų kalbų specialistė S.Urbonavičiūtė, muzikantas V.Lacko, girininko pavaduotojas A.Gaudiešius, pasienietis K.Gudaitis ir bokso treneris V.Murauskas.

Svečiai pristatė mokiniams savo profesijas. Vaikai turėjo galimybę išmokti kelias švediškas frazes, tapti šukuosenų modeliais, pasiklausyti gyvai atliekamos muzikos ir susipažinti su įvairių sričių specialistų darbo ypatumais. Džiaugiamės, kad šių žmonių dėka galėjome sėkmingai įgyvendinti ne tik edukacinius, bet ir karjeros ugdymo tikslus.

Kitą dienos dalį kiekviena klasė, vadovaujama 10 klasės mokinių, vykdė projektinę veiklą „Skiriu mokytojui“ ir ruošė sveikinimus Mokytojų dienos proga. Projektinių darbų pristatymo metu mokytojai buvo maloniai nustebinti išradingais, šiltais, nuoširdžiais mokinių darbais ir sveikinimais, prie kurių prisidėjo dramos būrelio, auksarankių būrelio, vokalistų – instrumentalistų būrelio ir Mokinių tarybos nariai.

Šį rudenį Mokytojų diena yra ypatinga ir tuo, kad gausus pedagogų būrys – net 9 mokyklos mokytojai ir ikimokyklinių grupių auklėtojai – švenčia solidžias jubiliejines darbo sukaktis. Jubiliatams mokyklos direktorė V.Šimelionienė įteikė padėkos raštus už kūrybingą, nuoširdų ir prasmingą darbą.