Mokytojos tiesia kelius į Europą ir Aziją

vyduno gimnazijaŠilutės Vydūno gimnazijos mokytojos Lolita Kučinskienė ir Sandra Tamašauskienė Airijos mieste Dundalke dviese atstovavo Lietuvai UNESCO asocijuotų mokyklų tinklo 10-ojoje konferencijoje.

„Tokio lygio konferencijose galima susipažinti su novatoriškomis tendencijomis švietimo srityje. Šioje konferencijoje buvo akcentuojama, kaip naujosios technologijos gali pasitarnauti mokinių kūrybinei energijai išlaisvinti ir sujungti labai skirtingų kultūrų jaunus žmones sprendžiant jiems rūpimas problemas, kuriant taikią ateitį. Labai aiškiai nuskambėjo mintis, kad tokio pobūdžio projektinė veikla yra vienas iš svarbiausių ateities mokymo metodų“, – teigia mokytoja L.Kučinskienė.

Anglų kalbos mokytoja L.Kučinskienė jau keletą metų dalyvauja bendradarbiavimo projektuose su įvairių Azijos ir Europos šalių mokyklomis.vydono gimnazija airijos konferencijoje

Pirmiausia mokiniai bendrauja mokytojo, projekto vadovo, sukurtoje platformoje internete, po to keičiasi informacija duota tema, atlieka įvairias užduotis. Pavyzdžiui, stato tą patį spektaklį, nufilmuoja, apsikeičia ir vertina. Arba renka medžiagą apie retus augalus, augančius jų gyvenamoje vietovėje, kūrybiškai tą medžiagą pateikia draugams, jeigu reikia ar nori, pasikviečia draugus į svečius.

Metų pabaigoje komisija įvertina projektus ir konferencijos metu penki projektai apdovanojami: trys geriausi gauna premiją po 2 tūkstančių eurų, du – po 500 eurų. Šie pinigai gali būti panaudojami tęsiant ir tobulinant projektus.

Vydūnietėms pedagogėms Dundalke buvo smagu justi šiltą airių priėmimą, kruopščią organizaciją ir nuoširdų rūpestį visos konferencijos metu. O airiškos muzikos vakarai atminty išliks ilgam. Pasipuošusios tautiniais Mažosios Lietuvos kostiumais, kuriuos paskolino folkloro ansamblis „Ramytė“, mokytojos įsiliejo į draugišką margaspalvę Europos ir Azijos tautų mokytojų puokštę.

Parengta pagal Vydūno gimnazijos informaciją.