Mokytojų diena neaplenkė ir Traksėdžių

Spalio 5-ąją minime tarptautinę Mokytojų dieną. Pagal UNESCO, ši diena skirta pademonstruoti mokytojų indėlį į mokslą ir jo plėtrą. Iš viso apie 100 pasaulio šalių mini šią dieną.

Susitikime dalyvavo ir mokytojai, ir Traksėdžių gyventojai.

Ta proga į Traksėdžių biblioteką rinkosi skaitytojai – vyko susitikimas su TAU literatų sambūrio „Vėdrynas“ nariais. Tarp jų – penki pedagogai, o iš viso šventėje dalyvavo 11 mokytojų. Mokytojus sveikino bibliotekininkė Vida Pozniakovienė, Šilojų mokyklos direktorius Romualdas Blechertas, muzikinį foną kūrė Jonas Jurkšas.

Susitikimas vyko gražiai suremontuotoje Traksėdžių bendruomenės salėje šalia bibliotekos. Nors dar ne visi darbai atlikti, tačiau po švarinimosi popietės buvo pasiruošta priimti svečius, salę puošė rudeninės puokštės.

Labiausiai jaudinosi traksėdiškė Nijolė Čepienė, daug metų dirbusi pradinių klasių mokytoja. Tai apie jos kūrybą, apie moters vaidmenį lietuvių literatūroje susirinko pasikalbėti nenuilstantys Irenos Arlauskienės vadovaujami literatai. Įdomu buvo klausytis Vidos Tarozienės įžvalgų, Irenos Arlauskienės samprotavimų apie tai, koks yra geras eilėraštis ir ar visi gali rašyti. Aldona Sapronaitienė papasakojo apie literatų veiklą, išleistas knygas. Keletą knygų padovanojome bibliotekai.

Susitikime dalyvavę mokiniai ne tik pasiklausė dainų, bet ir išgirdo, kaip gimsta poetinis tekstas, koks jaučiantis gyvybės ir gyvenimo pulsą yra moters pasaulis, kiek daug lietuvių literatūros istorijoje yra moterų rašytojų.

O iš N. Čepienės pasisakymo visiems ilgam įsimins, jog mokinių ilgesys, pamokų skambučio signalas ne tik niekada nepalieka mokytojo, bet skatina ir naujoms veikloms.