Moliūgų – žibintų šventė: kitokia, bet verčianti aikčioti iš nuostabos

Dešimtoji, jau tradicinė šventė „Mes už šviesą“ Švėkšnoje, kurios sumanytojas švėkšniškis mokytojas Vaidotas Didžiūnas, šiemet buvo kiek kitokia. Švėkšnos lankytojai išvydo dar daugiau šviesos bei išgirdo koncertines programas, vykusias visuose trijuose esamuose ir buvusiuose maldos namuose – katalikų ir evangelikų liuteronų bažnyčiose bei sinagogoje.

Šviesų instaliacijos, nuspalvinusios pagrindinius miestelio architektūrinius akcentus, pakerėjo renginio dalyvius. Moliūgais – žibintais buvo papuoštas parkas, įstaigos, įmonės ir gyventojų sodybos. Šventė kaip ir kasmet pritraukė gausybę žmonių, norinčių pasivaikščioti po Švėkšnos grafų Pliaterių parką ir pajusti tą nenusakomą kerinčių oranžinių liepsnelių žaismą tamsoje.

Penktadienio ir šeštadienio vakarą, norint įvažiuoti į Švėkšną, teko kantriai ir ilgai lėtai judėti, automobilių eilės nusidriekė prie visų įvažiavimų į miestelį. Rasti vietą automobiliui pastatyti buvo nelengva užduotis…

Renginio dalyvių kantrybė ir noras pajusti šventės dvasią pateisino visus lūkesčius, tikėtina, kad ir pasikeitusio formato švente, nusivylusių tikrai nebuvo, taip teigė ne tik švėkšniškiai, bet ir svečiai.

Daugiau kaip šimtą moliūgų – žibintų išskaptavo ir į šventę atvežė asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ nariai, kartu su vadove Ingrita Riteriene. Sambūriečiai ne tik moliūgus skaptavo, bet sukūrė moliūgų ponios butaforinę suknelę ir butaforinį moliūgų pono sostą, prie kurių mielai fotografavosi dažnas šventės dalyvis.

Kelis šimtus moliūgų – žibintų pagamino ir parko erdves išpuošė Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos bendruomenė. Pavieniai gyventojai taip pat atsiliepdami į organizatorių kvietimą, į parką nešė savo skaptuotus moliūgus.

Vis tik, švėkšniškiai ir šį kartą gebėjo nustebinti savo išmone, nors šventė ir buvo kiek kitokia, bet tikrai ne prastesnė, o transporto srautas, dalyvių skaičius vertė tik aikčioti iš nuostabos.