Ne gyvybės draudimo bendrovė BTA atliktas tyrimas atskleidė, kad moterys linkusios daugiau investuoti į naujesnius, tačiau mažesnio galingumo automobilius nei vyrai. Remiantis kelerių metų bendrovės duomenimis, iki 5 metų senumo automobilius registravo beveik 2 proc. moterų, tuo tarpų vyrų – 1 proc., o 20 – 30 metų automobilius vairuoja 16,5 proc. vyrų, ir 12 proc. moterų.
Populiariausi automobiliai tiek tarp vyrų, tiek tarp moterų, užimantys penktadalį visų vairuojamų transporto priemonių, yra 10 – 20 metų. Tačiau moterys daugiau linkusios rinktis mažesnio galingumo transporto priemones, tuo tarpu beveik pusė vyrų vairuoja ne mažesnio nei 2 l variklio tūrio automobilius.
„Remiantis pas mus apsidraudusių asmenų duomenimis, moterys ypač mėgsta „hečbekus“, jų registruota net 42 proc. Tuo tarpu vyrai renkasi universaliojo tipo automobilius, trečdalis jų vairuoja tokio kėbulo modelius. Moterys yra labiau praktiškos, daugiau galvoja apie saugumą, todėl renkasi mažesnio galingumo ir dydžio transporto priemones, mat jos yra patogesnės eksploatuoti mieste. Taip pat esame pastebėję, kad moterys linkusios vairuoti automatine pavara valdomas transporto priemones. Gal būt dėl visų šių kriterijų bendrovė yra užfiksavusi ir kur kas mažiau moterų sukeltų eismo įvykių, -“ teigia Ekspertizių skyriaus vadovas Andrius Žiukelis.
BTA duomenimis, 70 proc. moterų, kurios savo transporto priemones draudė bendrovėje, vairuoja automobilius automatine pavarų dėže, tuo tarpu trys ketvirtadaliai vyrų – automobilius mechanine pavara.
Bendrovės kelerių metų duomenimis, už eismo įvykius dažniau atsakingi lieka vairuotojai vyrai (65 proc. atvejų). Moterų sukeltų autoįvykių užfiksuota 35 proc. Ekspertizių skyriaus vadovo nuomone, iš dalies tai susiję ir su tuo, kad vyrų, kurie draudžia automobilius, yra gerokai daugiau nei moterų.
Pasak, BTA skambučių centro vadovės, nors moterų skambučių dėl patirtų įvykių sulaukiama mažiau nei vyrų, tačiau jie neretai būna įsimintinesni. Kaip teigė skambučių centro darbuotojai, kartais jie sulaukia gan įdomių paaiškinimų paklausus, kokios buvo eismo įvykio aplinkybės: „Na, žinote vairavau ir padariau bum, užsižioplinau ir dabar va turiu“. Kartais susijaudinusios po eismo įvykio moterys net nebegirdi, ko klausiama: paklausus valstybinio nr. pasako automobilio markę bei pagaminimo metus. Moterys vaizdingiau paaiškina transporto priemonės apgadinimus: „Na, žinote, kai Jūs einate mišku ir medžio šakelė Jums paliečia veidą, tai va toks įbrėžimas“. Neretai moterys papasakoja labai daug su įvykių nesusijusių detalių.
Rašyti atsakymą