Muziejų naktį šilutiškius gydė vaistininkai ir operos solistai

muzieju naktis aptiekaVisa Europa Tarptautinei muziejų dienai skiria įsimintinus renginius. Šilutės muziejus šįmet ėmėsi sveikatinimo temos, kurią gvildeno ir muziejuje saugomų medicinos prietaisų paroda, ir didžiulio susidomėjimo sulaukę vaistininkų patarimai bei mikstūrėlės, ir laimės fluidais publiką užlieję sielos gydytojai – muzikantai ir solistai.

Šilutės medicinos raidą tyrinėję muziejininkai ne tik savo fonduose rado senų medicinos prietaisų, įrankių, receptų, nuotraukų, muzieju naktis diakonistebet ir pačios muziejininkės tapo iš praėjusio šimtmečio į dabartį atklydusiomis slaugėmis. Įdomią parodą pristatė diakoniste – medicinos sesele tapusi etnografė Indrė Skablauskaitė, papasakojusi eksponatų atsiradimo istorijas. Štai, pavyzdžiui, muziejaus fonduose surasta koja minama dantų gręžimo mašina buvo saugoma ne tik su prėjusio šimtmečio dantisto naudotais prietaisais, bet ir su maišiuke pridėtais ištrauktų dantų pavyzdžiais.

Kojų protezus, žnyples, pincetus, švirkštus, akių lęšius, visokiausius buteliukus apžiūrėjusiems lankytojams gal ir širdelė imti drebėti galėjo, todėl muziejaus kiemelyje jų laukė ne tik kėdės, bet ir ligoninės lovos. Jose patogiai įsitaisius buvo galima ir jėgas atgauti, ir paskaitų paklausyti.

Garsus Lietuvoje vaistinių augalų žinovas, šilutiškis Virgilijus Skirkevičius daugybę patarimų išdalijo, ką kokia žolė gydo. Bet galiausiai konstatavo, tad jokie vaistai neatstos to, kas yra šalia ligonio – jų artimųjų rūpesčio, dėmesio ir palaikymo. Tai yra svarbiausia.
muzieju najktis ligoniai
O Kauno vaistininkas dr. Tauras Mekas su istoriku Rolandu Minevičiumi, muziejaus kiemelyje atidarę „Aptieką“, tikino, kad moterys neturėtų savintis seniausios pasaulyje profesijos, nes pirmiausia žmogui, išvarytam iš rojaus, prireikė vaistininko, žolininko, gydytojo pagalbos. Juk šąlantį ir alkaną žmogų pirmiausia puolė ligos… Ilgainiui gamta sukūrė kiekvieną ligą nugalintį augalą, tik dabar mes nebemokame atsirinkti, kas geriausiai padėtų, todėl griebiamės cheminių vaistų ir leidžiame klestėti farmacijos verslui. Vieną nuo seno lietuvių žinomą vaistą – trejas devynerias – svečiai siūlė išmokti pasigaminti patiems.

Šilutiškiai ištuštino kelis termosus sveikatingųjų gėrimų ir, jei dar ligų liko, jas išvaikė niūniuodami, dainuodami, linguodami su puikaus koncerto atlikėjais – tenoru Egidijumi Bavikinu, bosu Liudu Mikalausku ir Kauno pučiamųjų sekstetu „Brass Bravo“.

Daugiau nuotraukų fotogalerijoje:

joomplu:9215 joomplu:9225