Muzikantų sambūryje pagerbti muzikos grandai (foto)

muzikantai jaunimasKantri, popsas, liaudiškos melodijos, autorinės dainos… Ir tai net ne visi muzikos stiliai, sekmadienį skambėję kavinėje „Gilija“, kur susirinko tikriausiai trijų kartų mūsų krašto muzikantai.

Puikią galimybę visiems pabendrauti, parodyti savo kūrybą suteikė antrasis muzikantų sambūris, kurį jo organizatoriai Vygantas Stoškus ir Marijus Budraitis pristatė kaip laisvų improvizacijų vakarėlį, vadinamą „jam session“.

Pernai atgaivintas rajono muzikantų sambūris, tada sukviestas V.Stoškaus ir Valdo Lacko, užsibrėžė tęsti prieš keliolika metų nutrūkusią tokią muzikantų tradiciją. Nuoširdus, atviras ir linksmas susitikimas visiems taip patiko, kad, pasak Vyganto, daugelis vis ragino ir šiemet susitikti.

Šiemetinis renginys įgavo daugiau prasmingumo ir solidumo, nes jaunosios kartos muzikavimą stebėjo tikri grandai – nuo muzikantai bucius ansamblispraėjusio amžiaus 6-7 dešimtmečių Šilutės kraštą garsinę meno kolektyvų vadovai ir atlikėjai Vytautas Jovaiša, Tomas Balčytis, Nijolė Bučienė, Bronius Bučius. Beje, jie ir šiandien savo patirtį perduoda Meno mokyklos mokiniams, saviveiklininkams.

Vieną po kito pristatydamas žmones ir kolektyvus, įvairiu laikotarpiu kūrusius Pamario krašto muzikinį veidą, renginio vedėjas ir idėjų generatorius M.Budraitis pirmiausia pakvietė atiduoti pagarbą dviem mohikanams – B.Bučiui ir T.Balčyčiui.

„Tai – ne skolos, o padėkos nominacija už nuopelnus Pamario krašto muzikos kalvėje“, – sakė Marijus, apibūdindamas šiems vyrams skirtus „Muzikos sparnus“, papuoštus Svarovskio kristalais.

Ir priminė, kad šie Meno mokyklos mokytojai per kelis dešimtmečius talentų kalvėje nugludino daugybę jaunųjų muzikantų, puikiai įvaldžiusių pučiamuosius instrumentus, buvo subūrę ne vieną kolektyvą, garsėjusį visoje Lietuvoje. Diksilendas, orkestrai, ansambliai, solistai džiugino profesionalumu būtent šių vadovų dėka.

muzikantai balcytisPaprašytas prisiminti įspūdingiausius muzikinius pasiekimus, B.Bučius nedaugžodžiavo: „Ką čia kalbėti, geriau pagrosime“. Per salę nuvilnijo jo saksofono ir jaunųjų saksofonininkų melodijos.

O užkimęs T.Balčytis, pirmosios dainos apie Pamario kraštą „Kur senas Rambynas“ atlikėjas, kažkada garsaus prestižinio konkurso „Vilniaus bokštai“ diplomantas, iššnabždėjo, kad dainuoti negalės. Tačiau kai jį pavaduoti apsiėmė V.Jovaiša, N.Bučienė bei V.Stoškus ir pasigirdo pirmieji dainos akordai, Tomas neiškentė – stojo dainuoti kartu su kitais. Ir traukė taip galingai, kad apie balso problemas nė nepagalvotum…

Dar vienas organizatorių apdovanojimas buvo skirtas Antanui Kmitai – už sugrįžimą į aktyvią Pamario krašto muzikinę veiklą. O „Gilijos“ savininkai Pikeliai A.Kmitai dovanojo kvietimą dviese pavakarieniauti šioje kavinėje. Ne vienam kolektyvui šiuo metu vadovaujantis Antanas sambūrio dalyviams pristatė šaunią solidžių vyrų kapelą, kuri, anot M.Budraičio, laidoje „Duokim garo“ tikrai nustelbtų „Šeduvos bernus“…

Romantiškasis duetas – Liudmila Kašėtienė ir Žydrė Adomaitienė – žavėjo Žydrės autorinėmis dainomis. Naujų dainų iš turtingo savo kūrybos aruodo padainavo Adas Nausėda.
muzikantai kmita kapela
Ankstesnių laikų tradicijas, kai kiekviena rajono įmonė turėjo savo orkestrą, dabar tęsia Gražvydas Raila, subūręs jaunimo orkestrą, laurus skinantį Lietuvos čempionatuose. O naujas G.Railos „kūdikis“ – pučiamųjų kvintetas „Pamario brass“ žiūrovams dovanojo du smagius kūrinius.

Prieš 15 metų rūsyje pradėjęs kūrybinį kelią Petkų šeimos ansamblis „Vita“ irgi tęsia savo kūrybinę veiklą. Stefanija Petkienė prisipažino, kad jai su dukromis sunkiausia dainuoti muzikantams, tačiau sulaukė gausių kolegų aplodismentų.

Jaunatviška energija tryško grupė „Karčemėlė“, improvizacijomis klausytojus apipynė vaikinų džiazo grupė „Forte“.

Visą publiką dainuoti savo dainas uždegė armonikininkas iš Vilkų Kampo Mindaugas Nogaitis. O mažesnę armonikėlę – lūpinę – šauniai valdė 80-metis šilutiškis Juozas Mečionis.

Dar skambėjo kelių duetų dainos: Remintos Stoškuvienės ir Nerijaus Urbono, Gražvydo ir Judrės Railų, brolių Sergejaus ir Vladimiro Saveljevų, Kornelijos Čepytės ir Mykolo Eivos.

O žiūrovai ne tik nuoširdžiai palaikė visus sambūrio dalyvius, bet ir turėjo išsirinkti savo meilę: balsuoti už labiausiai patikusį atlikėją ar grupę.

Populiariausi tapo Reminta ir Nerijus, kuriems įteiktas publikos prizas – „Vakaro mikrofonas“. Į šauniausiųjų trejetuką taip pat pateko kvintetas „Pamario brass“ ir A.Kmitos kapela.

Bendraminčių šventė tęsėsi su nauju įkvėpimu, kai muzikantai čia pat ėmė kurti jungtinius kolektyvus ir ekspromtu sugalvotus pasirodymus. Niekam nekilo klausimų, ar kitąmet bus toks sambūris – be abejo, BUS! Abejonių dėl to neturi ir renginio iniciatorius V.Stoškus.

joomplu:8531