Mylimus herojus įkūnijusios šilutiškės neketina sustoti

festivalyje silutiskes_Urte_ir_GintareLapkričio pabaigoje Vilniaus „Litexpo“ rūmuose buvo galima pamatyti daug atgijusių filmų bei kompiuterinių žaidimų herojų – įvyko populiariosios kultūros renginys „Comic Con Baltics“. Vienas iš spalvingiausių, muzikaliausių šio festivalio renginių. „Cosplay konkursas“. Į jį, parodyti savo sukurtų personažų kostiumų ir specialių šou atvyko dalyviai net iš įvairių pasaulio valstybių, buvo surengta daugiau nei 140 pasirodymų.

Būtent šiame, Lietuvoje pirmą kartą įvykusiame konkurse, pasirodė ir trys šilutiškės – Ieva Jankauskaitė, Gintarė Radionovaitė ir Urtė Jonaitytė. Merginos įkūnijo savo mėgstamų japoniškų animacinių filmukų ir kompiuterinių žaidimų herojus.

Ir nors jos oficiliai nieko šiame konkurse nelaimėjo, tačiau įgijo neįkainojamos patirties, susipažino su kitais dalyviais, pamatė pasaulinio lygo kino ir serialų žvaigždes.

Ieva, Gintarė ir Urtė savo įspūdžiais iš „Cosplay“ konkurso pasidalijo ir su „Šilutės naujienų“ skaitytojais.

Įkvėpė draugės

Ieva ir Gintarė yra draugės nuo penktos klasės. Merginos yra abiturientės, mokosi Šilutės pirmojoje gimnazijoje ir lanko užsiėmimus Šilutės meno mokyklos Dailės skyriuje. Kartą, dailės užsiėmimo metu, jos pradėjo kalbėtis apie artėjantį „Comic Con Baltics“ festivalį. Jų pokalbį nugirdo klasėje buvusi 13-metė Urtė ir labai tuo susidomėjo.
„Mes iškart į ją atkreipėmė dėmesį“, – šypteli Ieva.

Netrukus tris merginas suvienijo bendras tikslas – ruoštis „Cosplay“ konkursui.

Urtė ir Gintarė neslepia, kad jas įkvėpė Ieva, kuri panašaus pobūdžio konkursuose yra dalyvavusi ir anksčiau. Prieš metus jis pasirodė „Anime weekend“ renginyje Mykolo Romerio universitete Vilniuje, kuris sukviečia visus japoniškų filmukų „anime“ ir komiksų „manga“ mylėtojus. Ieva tąkart tapo Arcade Riven iš žaidimo „League of legends“. Pasirodymą šiame renginyje kūrė kartu su drauge.

„Buvo labai linksma, net teisėjai norėjo su mumis nusifotografuoti“, – prisimena mergina.

Vėliau Ieva dalyvavo „Game on“ renginyje, po kurio pasižadėjo ir toliau kurti kostiumus.
„Comic Con Baltics“ buvo didžiausias renginys, kuriame Ieva ketino pasirodyti. Ji džiaugiasi, kad prie jos prisijungė ir bendramintės Gintarė ir Urtė.

festivalyje silutiskes_IevaKostiumus kūrė mėnesiais

Nutarusios dalyvauti „Comic Con Baltics“ festivalyje, merginos dar savaitę diskutavo, kuriuos personažus turėtų įkūnyti. Ir nors jos galėjo pasirinkti paprastesnius veikėjus, visgi nusprendė eiti sunkesniu keliu. Gintarė įkūnijo Kaneki personažą.
Kaneki yra pagrindinis japoniško animacinio serialo „Tokyo ghoul“ veikėjas, kuris pradžioje būna paprastas mokinys vėliau tampa vampyru – iš pradžių geru, o po to blogu.

Ieva tapo kompiuterinio žaidimo „League of legends“ heroje Cosmic Dusk Xayah. Šią veikėją pasirinko vien dėl to, kad ji pati žaidė šį žaidimą ir jis labai patiko.

Merginos pripažįsta, kad kostiumų kūrimas reikalauja ir laiko, ir pinigų. Kostiumo kaina priklauso nuo to, kiek darbo įdėsi pats. Urtė herojaus kostiumo drabužius – suknelę ir švarką siūdinosi pas siuvėją, o iš vamzdžių apšiltinimo medžiagos ir putplasčio pagamintas dalis sukūrė pati, per savaitę

Tuo tarpu Gintarė nusipirko tik sijoną, likusius drabužius ištraukė iš spintos. Sunkiausia kostiumo dalis buvo ranka, kurią mergina gamino arti mėnesio. Ši didžiulė ranka buvo pagaminta iš „microflex“ putų, kartoninių vamzdžių ir vielos, nelygumai išlyginti tualetiniu popieriumi ir lipalu.

Ieva savo herojės kostiumą kūrė tris mėnesius. Praėjo pora savaičių, kol ji susirinko visas reikiamas medžiagas. Vėliau reikėjo įsigyti įvairių priemonių plastikinėms detalėms pjaustyti, šildyti, lankstyti. Medžiaginių kostiumo drabužių siuvimas užtruko dvi savaites.

Sunkiausia Ievai buvo pagaminti šviečiantį sparną. Šiam tikslui kiekvieną dieną ji skyrė 5-6 valandas arba darbuodavosi savaitgalių naktimis. Beje, švietė ne tik herojės Cosmic Dusk Xayah sparnai, bet ir ausys, ginklai.
Ieva, Urtė ir Gintarė džiaugiasi, kad daug naudingų patarimų gavo iš dailės mokytojo Andriaus Sirtauto.
„Jis visada priima ir padeda įgyvendinti mūsų idėjas“, – sakė Gintarė.

fstivalyje silutiskes_Gintare_gamina_rankaSusipažino su kitais dalyviais

„Comic Con Baltics“ renginys truko dvi dienas. Anot merginų, sunkiausia pirma diena, nes dalyvius įleidžia nuo 8 val. ryto, o pats renginys prasideda 10 valandą. Per tą laiką jos turėjo pasiruošti teisėjams parodyti savo kostiumus.
Į kostiumų pristatymą arba „Cosplay“ konkursą susirinko labai daug tuo besidominčių žmonių. „Comic Con Baltics“ dalyviai turėjo galimybę susitikti su žvaigždėmis iš „Sostų karų“, „Hario Poterio“, „Žvaigždžių karų“, „Deadpool“ filmų. Diskusijas su pasaulinio garso įžymybėmis moderavo Justinas Jankevičius, Vaidas Baumila, Lukas Ramonas.

„Netgi jeigu žmogus nesidomi tokiais dalykais, pabuvojęs tokiame renginyje supranta, kad tai yra labai įdomu“, – sako Urtė.
Ir nors konkurse merginos nieko nelaimėjo, tačiau įgijo neįkainojamos patirties, susipažino su kitais dalyviais, nusifotografavo ant serialo „Sostų karai“ esminio atributo – geležinio sosto.

Ketina dalyvauti ir toliau

Pasirodžiusios konkurse, merginos savo nuotraukas sukėlė į feisbuką. O tada pasipylė aplinkinių reakcijos. Žmonės stebėjosi, klausinėjo, kaip jos tuos kostiumus sukūrė, kaip joms sekėsi.

„O aš tapau Pamario pagrindinės mokyklos garsenybe, net mokytojai priėję klausia kaip sekėsi, siūlo surengti pristatymą mokykloje“, – šypsosi Urtė.

Pasiūlymo savo patirtimi pasidalinti su kitais sulaukė ir Ieva bei Gintarė. Visgi merginos to nenori daryti, anot jų, mokykla ne vieta kalbėti apie tokius dalykus, nes ne visi supranta.

Šiuo metu jos jau galvoja apie balandžio mėnesį įvyksiantį „Anime nights“ renginį Kaune, kur, anot jų, susirinks tie, kurie per naktis žiūri „anime“ filmukus.

Merginos jau galvoja apie kostiumus, ketina pirkti naujas medžiagas jiems pagaminti.