Naktinis laivų paradas – „Mingės flotilė 2018“ sukvietė 52 laivus

minges flotile_tamsojeKetvirtą kartą Pamario krašte įvyko „Mingės flotilė 2018“ – naktinis laivų paradas. Pasak vienos iš organizatorių, Mingės kaimo turizmo sodybos šeimininkės Monikos Dobrovolskytės, tai puikus renginys tiems, kurie mėgaujasi laivų vaizdais, ir tiems kurie jais plaukioja.

Į renginį „Mingės flotilė 2018“ šiemet suplaukė visi Lietuvoje esantys 9 senovinio tipo buriniai laivai – kurėnai, venterinės valtys ir netgi garsioji vytinė „Vytautas Didysis“. Ji projektuota ir statyta rusniškių laivadirbių Simo Knapkio, Viktoro Belokopytovo ir kitų pagalbininkų. „Vytautas Didysis“ jau plaukiojo į ekspedicijas Lenkijos bei Baltarusijos didžiosiose upėse. Šį kartą garsioji vytinė plaukė flotilės priekyje.

Kartu su senovinio tipo laivais flotilėje plaukė dar 43 laivai – burinės jachtos, motoriniai laivai bei kateriai.

Iki laivų flotilės abiejose Mingės kaimo upės pakrantėse žmonės smagiai leido laisvalaikį – mėgavosi koncertu iš neįprastos scenos – „Aisytės“ laivo denio.

Laivų flotilė nuo Mingės kaimo pradžios apie 22 valandą 30 minučių pavieniui plaukė žemyn Minijos upe iki Atmatos upės Uostadvario kaimo ir atgal. Paradas truko apie pusantros valandos. Vakaro mėnesienoje laivai, apšviesti jų pačių žibintais žiūrovams sukūrė neišdildomus įspūdžius, kuriuos būtų sunku pakartoti kur nors kitur Lietuvoje.