Nauja įranga padėjo sulaikyti brakonierius

Atimti brakonierių įrankiai. / am.lt nuotr.Neseniai įsigyti termovizoriai – įrenginiai, gebantys vizualizuoti infraraudonosios spinduliuotės pasiskirstymą paviršiuje, – jau padėjo Klaipėdos regiono aplinkosaugininkams išaiškinti ir sulaikyti brakonierius, praneša LR Aplinkos ministerija.

Pažeidėjai naudojasi tuo, kad pastaruoju metu vis anksčiau temsta, ir, prisidengdami tamsa, neleistinais būdais gaudo į mažus Lietuvos upelius neršti grįžusias lašišas ir šlakius.

Brakonieriavimo atvejų daugiausia ir nustatoma nakties metu. Todėl aplinkos apsaugos pareigūnams itin praverčia termovizoriai. Jų Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentas įsigijo iš ES paramos lėšų.

Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surinkę informacijos apie galimus pažeidimus, praėjusį penktadienį surengė naktinį reidą prie Ašvos upelio ties Tvaskučių kaimu Šilutės rajone.

Termovizoriumi apžvelgę Ašvos pakrantę, jie pastebėjo du lėtai judančius žmones. Paskui juos kiek atsilikę, pasišviesdami prožektoriumi ir apsiginklavę žeberklu, upės vaga judėjo dar du. Abi grupelės tarpusavyje bendravo radijo ryšiu.

Staiga vienas iš pažeidėjų pakėlė laikomą žeberklą ir staigiu judesiu smogė į vandenį. Po akimirksnio nudurta žuvis atsidūrė krante. Aplinkosaugininkai sulaikė visus keturis brakonierius.

Paaiškėjo, kad tai Šilutės rajono gyventojai. Iš jų buvo paimti brakonieriavimo įrankiai – dvi racijos, metalinis žeberklas, savadarbis prožektorius ir automobilio akumuliatorius.

Už šiurkštų mėgėjiškos žvejybos taisyklių pažeidimą kiekvienam pažeidėjui gali būti skirta iki 700 litų administracinė bauda. Jiems taip pat teks atlyginti gamtai padarytą žalą.

Šiais metais Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnai jau nustatė 297 aplinkosauginius pažeidimus. Iš jų 85 – šiurkštūs.