Naujakuriai gamtos neteršia, į griovį teka lietaus kanalizacijos vanduo

Šilutės pakraštyje besikuriantys ir naujitelaičius namus išsistatę naujakuriai į upelį leidžia nuotekas, - toks faktas ne juokais papiktino pro šalį važiuojantį mūsų aplinkai neabejingą šilutiškį.

Griovio šlaito viduryje matosi lietaus kanalizacijos vamzdis, kuris kėlė nerimą dėl galimo gamtos teršimo.

Suskubome aiškintis galimą gamtos teršimo faktą.

Nerimą sukėlė vamzdis

Redakcijai paskambinęs šilutiškis Romualdas pasakojo, kad dviračiu važiuodamas į savo sodo sklypą, esantį už Šilutės stadiono, pastebėjo galimą gamtos teršimą. Pasak vyriškio, į šalia „Aušros“ sodų tekantį upeliuką iš naujų statybviečių yra nuvesti vamzdžiai, kuriais teka nežinia kokie skysčiai. Gali būti, jog tai gamtą teršiančios nuotekos, kurias upeliukas vėliau nuneša į Šyšos upę.

Romualdas sakė kiekvieną kartą pagalvojantis, ar tai nėra kokių nors „gudruolių“ sumanymas taip atsikratyti savo sodybų nuotekomis nemokant už jų išvalymą. Vyriškis dar puikiai mena, kad anksčiau – sovietmečiu tai buvo įprasta praktika, o ir šiandien tai vienoje, tai kitoje Lietuvos vietoje nuskamba šiurpūs gamtos teršimo faktai.

Gamta nėra teršiama

Išties nebuvo sunku surasti miestelėnui nerimą sukėlusią vietą. Bent vienas vamzdis tikrai akivaizdžiai styrojo viduryje griovio šlaito ir iš jo kapsėjo kažkoks vanduo, bet jis buvo švarus. Gali būti, jog tų vamzdžių yra ir daugiau – ties kiekviena nauja sodyba, tačiau daugiau jų nesimato, nes juos slepia vešli žolė.

Vienos sodybos šeimininkas, prisistatęs Arenijumi sakė, kad nieko paaiškinti apie šią situaciją negali, nes kai jis statėsi savo namus, taip jau buvo. Arenijus patikino, kad jo sodybos kanalizacija tikrai nėra pajungta prie šio vamzdžio. Jis yra įsitikinęs, kad tokių prisijungimų neturi ir jo kaimynai.

Arenijaus nuomone, tai galėtų būti nebent lietaus kanalizacijos nuotekų vamzdis. Iš sodybų į tokią kanalizaciją galėtų sutekėti tik iš privačių valymo įrengimų ištekėjęs išvalytas, švarus vanduo.
Šilutės seniūnijos viešojo administravimo specialistas Algirdas Ivanauskas „Šilutės naujienas“ patikino, kad tikrai šioje vietoje sodybų šeimininkų piktnaudžiavimo nėra.

Anksčiau šioje miesto pusėje esantys laukai buvo drėgni, pelkėti. Tad prieš suformuojant gyvenamosios paskirties sklypus toje žemėje buvo paklota drenažo sistema. Taigi dabar į tą sistemą ir patenka lietaus vanduo, kuris suteka į išvalytą griovį.

Komercijos direktorius, korespondentas