Naujakurių gyventojai susitaikė su mokyklos uždarymu

naujakuriai serpytieneŠvietimo įstaigų tinklo optimizavimo buldozeris nušlavė dar vieną mokyklą – Naujakurių pradinę.

Tokiems planams pradžioje priešinęsi, į rajono Tarybos narius ir į rajono merą V.Pozingį kreipęsi Naujakurių gyventojai su tuo jau susitaikė. Trečiadienį į susitikimą su jais atvykusiai Švietimo skyriaus vedėjai Birutei Tekorienei naujakuriškiai pretenzijų nereiškė.

„Ką čia pakeisi? Svarbu, kad vaikai be mokslo neliktų“ – tyliai svarstė tarpusavyje ir prašė vieno – sutvarkyti jų vaikų pavėžėjimą į kitas mokyklas.

Mokyklos sutalpins visus

Atvykusi Švietimo skyriaus vedėja B.Tekorienė pranešė, kad Naujakurių mokyklėlė jau reorganizuota ir išreiškė viltį, kad šis susitikimas su pradinukų tėvais bus jau švelnesnis nei pirmasis, vykęs žiemą.

Vedėja žinojo, kad daugelis šio kvartalo gyventojų pageidauja savo atžalas leisti į Pamario pagrindinę mokyklą, prie kurios kitais metais bus prijungta ir Šilutės pradinė. Todėl į susitikimą su tėvais B.Tekorienė atsivežė ir Pamario pagrindinės direktorių Joną Bendžių.

J.Bendžius neslėpė, kad jam malonu girdėti pageidavimus leisti savo vaikus į jo vadovaujamą įstaigą, bet patikino, kad visos mokyklos esančios stiprios, kiekviena turinti savo veidą.

Pačioje Pamario pagrindinėje mokykloje kitais mokslo metais bus 12 pradinių klasių komplektų, o prie jos prijungtoje Šilutės pradinėje – dar 11. Pasak B.Tekorienės, vietų užteks visiems Naujakurių pradinukams, kurių kitais mokslo metais bus 26.

Tėvai gali rinktis ir Žibų pradinę bei Traksėdžių pagrindinę mokyklas. Nemažai šeimų yra nusprendę ten leisti savo vaikus.

Naujakurių pradinukų tėvus domino, kokiu principu jų vaikai vėliau bus keliami į 5-ąją klasę: ar nebus taip, kad vaikai vėl bus išskirstyti po kitas klases. Tėvų nuomone, vaikams būtų per sunku kasmet adaptuotis vis kitoje klasėje.

Anot J.Bendžiaus, bus stengiamasi klasių nebeskaidyti. Ir kitose mokyklose mokęsi Naujakurių pradinukai bus priimti į Pamario pagrindinės 5-ąsias klases.

Didžiausias rūpestis – pavėžėjimas

Vienas didžiausių tėvų rūpesčių – vaikų pavėžėjimas. J.Bendžius pajuokavo, kad savivaldybės vadovai yra gudrūs – žadėti liepia mokyklos direktoriui. Jis pažadėjo, kad visus pradinukus mokyklinis autobusiukas surinks iš namų.

Šeimynos mama Angelika Grikšienė sakė, kad šiemet į mokyklą eis 8 jos globojami vaikai, visi – į Traksėdžius. Šioje mokykloje vaikai gerai adaptuojasi ir saugiai jaučiasi. Taip, mamos nuomone, yra dar ir dėl to, kad gausus jų būrys jau yra branduolys.
naujakusiai su valdzia
Naujakurių skyriaus mokytoja Lijana Šerpytienė priminė, kad projektuojant Klaipėdos gatvėje automobilių žiedą buvę pažadėta, jog per Naujakurius į Traksėdžius vėl prasuks miesto autobusas Nr 2. Tačiau autobuso iki šiol nėra, o šeimynos pradinukams tenka mokyklą pasiekti pėsčiomis.

„Kuomet labai lyja, norėdama nuvežti savo mažuosius į mokyklą, į Traksėdžius turiu sulakstyti net 2 kartus. Vienus mažuosius paleisti tokį kelią man baisu“, – sakė A.Grikšienė.

Šeimynos mama prašė organizuoti pavėžėjimą ir gausiam būriui jos globotinių. Gali būti, jog kartu nuvažiuotų ir daugiau vaikų.
B.Tekorienė patikino, kad aiškinsis, ką įmanoma padaryti, bet tvirtų pažadų A.Grikšienei nedalijo.

Kasmet – beveik 500 moksleivių mažiau

Rašyti prašymus priimti vaikus į mokyklas tėvai turės įprastu laiku, kai bus paskelbtas priėmimas. Bet jų prašoma jau dabar informuoti savo vaikų mokytojas apie pasirinktą mokyklą, kad mokyklų vadovai galėtų prognozuoti būsimųjų moksleivių skaičių.
„Kas bus su mūsų mokytojomis? Tokias puikias mokytojas turėjome“, – apgailestavo gyventojai.

Mokytojų, anot J.Bendžiaus, gaila visiems, bet kai sparčiai mažėja vaikų, mažiau bereikia ir mokytojų.
J.Bendžius patikino, kad Pamario pagrindinėje tariamasi dėl galimybių kai kurias mokytojas įdarbinti bent puse etato, kad jos „neliktų gatvėje“. O vėliau – kas žino – darbo krūvis gali ir padidėti.

B.Tekorienė priminė, kad pernai į rajono mokyklas atėjo 445 moksleiviais mažiau nei užpernai. Panašiai moksleivių sumažės ir šiemet. „Už kiekvieno šio skaičiaus slypi ir mokytojai, o mokyklų tinklo pertvarka susijusi tik su vaikų mažėjimu“, – sakė B.Tekorienė.

Mokytoja L.Šerpytienė išreiškė viltį, kad nors ir sužlugo pastangos išsaugoti mokyklą, Naujakurių bendruomenė išliks.