Naujasis šalies automobilių kroso čempionatas startavo Ukmergėje

AutosportasŠių metų sezono Lietuvos autokroso čempionato I etapas į Ukmergės visiems gerai pažįstamą Versmės autokroso trasą sukvietė daugiau nei 40 sportininkų. ASK „Vilkyčiai“ garbę gynė 5 lenktynininkai.

Populiariausioje tarp autokroso lenktynininkų Div-1A klasėje varžybas pradėjo 10 dalyvių. Pagrindinė kova trasoje vyko tarp ASK „Vilkyčiai“ lenktynininkų. Greičiausias pirmajame etape buvo ir pirmuosius taškus į sezono bagažo kraitį pradėjo krautis vilkytiškis Laurynas Diržininkas, antrasis finišavo Domas Verčinskas. Abu lenktynininkai vairavo „Lada Samara“ automobilius.

Trečiuoju prizininku tapo Ukmergės AMSK atstovas Ričardas Lepšys, vairavęs „VW Golf III“.

Antrasis čempionato etapas per užklupusią liūtį vyko Tauragės Sungališkių autokroso trasoje. Lenktyniavo 32 sportininkai.
Nepasisekė Div-1A lyderiui vilkytiškiui Laurynui Diržininkui – kovoti dėl pirmosios vietos jam sutrukdė automobilio gedimai. Nors po trijų važiavimų Laurynas buvo pirmajame trejetuke, tačiau nebaigęs varžybų liko 6-ojoje vietoje ir prarado pirmąją poziciją čempionato įskaitoje.

Šįkart tarp dešimties lenktynininkų, rungtyniaujančių Div-1A, 1-2 vietas pasidalijo Ukmergės AMSK atstovai Ričardas Lepšys su antros kartos „VW Golf“ ir Kasparas Navickas – „VW Golf III“. Trečią poziciją užėmė „Vilkyčių“ lenktynininkas Ernestas Vingis („Lada 2108“).

Buvusiems diviziono lyderiams L.Diržininkui ir D.Verčinskui atiteko 5-6  vietos.

Div-4 klasėje greičiausias buvo Nerijus Gurklys („Seat Ibiza“), antras finišavo Egidijus Mažeika („VW Golf III“). Trečią vietą laimėjo „Vilkyčių“ atstovas Vaidas Vaičekauskas („VW Golf III“).

III Lietuvos automobilių kroso čempionato etapas vyko Vilkyčių autokroso trasoje. Div-1A klasėje dvi prizines vietas laimėjo trasos šeimininkai vilkytiškiai. Pirmos vietos niekam neužleido L.Diržininkas, o trečioje pozicijoje liko D.Verčinskas. Šį kartą jų vairuojamos „Lados 2108“ nepavedė. Antras šiame etape finišavo Kasparas Navickas („VW Golf III“). Iki tol čempionato lyderiu buvęs Ričardas Lepšys liko penktas.

Po 3 etapų pirmauja ASK „Vilkyčiai“ lektynininkas L.Diržininkas (51 tšk.), aplenkęs ukmergietį R.Lepšį (47 tšk.) ir VšĮ „RIMI“ atstovą K.Navicką (45 tšk.). Nuo prizininkų 1 tašku atsiliko vilkytiškis D.Verčinskas (44 tšk.).

Paskutinio Lietuvos automobilių kroso čempionato kovos vyks rugsėjo 2 d. Marijampolėje.