Nauji metai – naujos bibliotekininkų idėjos jaunimui

Nauji metai asocijuojasi su naujų darbų pradžia, nauju gyvenimo puslapiu, naujų tikslų išsikėlimu. Mums visiems reikia to laikotarpio, simbolizuojančio pokyčius. Vieni prisižada sau pradėti sportuoti, kiti – sveikiau gyventi, dar kiti užsibrėžia naujus tikslus, kuriuos įgyvendins darbe. Nors ir ramiai įžengėme į 2021-uosius metus, tačiau viduje, tikiu, daugumai gimė tikslų ir noro nuveikti kažką svarbesnio, prasmingesnio bei patirti naujų įspūdžių.

F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje nuolat pilna jaunimo, tikimasi, kad paruoštos naujovės sužadins dar didesnį jaunuolių smalsumą.

Šie norai neaplenkė ir Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotojų. Vaikų aptarnavimo skyrius paruošė kelias naujienas, kurios sužadins ne tik jaunųjų skaitytojų, bet ir vyresniųjų smalsumą. Tikimės, jos puikiai integruosis tarp vaikų ir jaunimo palankumą jau įgavusių iniciatyvų – tokių, kaip skaitymo skatinimo akcija „Kalėdos su knyga“ ir Metų nominacijų paskelbimas. Jos bus tęsiamos siekiant įtraukti kuo daugiau vaikų, klasių bei šeimų. Pasibaigus karantinui, vyks užklasinės veiklos, pokalbių valandėlės, interaktyvios pramogos, viktorinos.

Pirmoji naujiena – rubrika „Vaikai rekomenduoja“. Tai iniciatyva, kurios tikslas yra vaikų pagalba skatinti skaitymą. Bibliotekininkai pasiūlo vaikams ir tėveliams dalyvauti skaitymo skatinimo akcijoje, atsiunčiant fotografiją el. paštu su mėgstamos knygos pavadinimu, paruošia visą informaciją (fotografiją bei rekomenduojamos knygos aprašą) publikuoti interneto svetainėje www.silutevb.lt.

Tokiais kanalais skaitytojus greičiausiai pasieks informacija bei draugų ir bendraamžių rekomendacijos skaityti įdomias knygas.

Antroji rubrika – „Asmenybės, pakeitusios pasaulį“. Bibliotekininkai pastebėjo, kad jaunimui trūksta motyvacijos siekti svajonių, išsikelti naujus tikslus bei juos įgyvendinti. Naująja rubrika, kuri bus publikuojama kartą per mėnesį, siekiama, kad vaikai įgautų noro nuveikti kažką ypatingo, drąsos siekti svajonių. Juk net ir žymiausi pasaulio žmonės buvo vaikai, daugelio jų gyvenimas buvo sunkus, tačiau tai jiems nesutrukdė, kliūtys tapo varomąja jėga, verčiančia judėti į priekį. Gal skaitytojas ras asmenybę, kuri įkvėps jį nebijoti žengti pirmąjį žingsnį.

Paskutinioji naujiena – rubrika „Penktadienio anekdotas“ nuotaikai pakelti ir vitaminui C gauti, nes sakoma, kad juokas ilgina gyvenimą.

Tikimės, kad šios naujienos patrauks jūsų dėmesį, skatins judėti pirmyn bei atneš gerų emocijų.