Naujieji mokytojai norėtų „paprotinti“ mokinius

© silutesnaujienos.ltDaugelyje mokyklų kasmet Tarptautinę mokytojų dieną vyksta žaidimas, kuomet mokiniai apsikeičia vietomis su mokytojais ir veda pamokas.

Juknaičių pagrindinė mokykla jau gal 9 metus žaidžia šį smagų vaidmenų žaidimą ir jam sugalvoja vis naujų atspalvių.

Iš pradžių pabandyta nuo pradinių klasių, kur mokytojauti atėjo mokinių tėveliai. Vėliau įsijungė vyresnių klasių moksleivių tėvai. Pasak mokyklos direktorės Violetos Šimelionienės, šiemet dešimtokai net ėmė pavyduliauti ir klausinėti, ar jiems dar liks vesti pamokų.

„Jie labai nori pabūti mokytojais. Kai atėję ryte pamatome juos pasitempusius ir pasipuošusius, galvojame, kad jie gerai mus vertina, nes tą dieną vis tiek ateina mūsų pamėgdžioti“, – kalbėjo direktorė.

V.Šimelionienė pastebi, kad tie vaikai, kurių tėvai veda pamokas, labai jais didžiuojasi. Tai tėvus ir vaikus suartina, tėvai daugiau sužino apie mokyklą.

Kažkada į mokytojų dienos žaidimą buvo integruotas profesinis orientavimas. Juknaičių seniūnijoje dirbantys ir gyvenantys specialistai vedė pamokas apie savo profesiją. Pernai Juknaičių pagrindinės mokyklos mokytojai apsikeitė vietomis su Pašyšių pagrindinės mokyklos mokytojais.

Kasmet mokytojų dieną Juknaičių pagrindinei mokyklai talkindavo Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro Juknaičių skyriaus studentai. Higieninės kosmetikos specialybės besimokančios merginos mokykloje įkurdavo grožio saloną ir gražindavo mokytojus.

Šiemet surasta dar viena forma – vesti pamokas pakviesti ir buvę mokiniai, dirbantys Šilutės rajone.

Mokytojų kambaryje susirinkę dešimtokai kalbėjo jokių baimių prieš pamokas nejaučiantys, nes visus pažįsta. Jie pasiskirstė ir valdžios postus, svarstė, kad išdykėlių klasę bandytų suvaldyti griežtu žodžiu. Galiausiai nutarė, kad jei tas nepadėtų… duotų per ausį.

Direktorę vienai dienai pakeitusi dešimtokė Skaistė Skirmantaitė prisipažino, kad nemokėtų būti mokytoja ir atiduoti mokiniams tiek daug savęs.

Po pamokų susirinkę tikrieji mokytojai ir jų „pamaina“ aptarė dienos įspūdžius. Daugelis stebėjosi nesitikėję, kad taip sunku, atsidūrus vienam prieš klasę. Reikia gudrybių sugebėti suvaldyti mokinius, daug ruoštis pamokai.

Rusų kalbos mokytoja taip pat dirbančiai direktorei V.Šimelionienei pavyko prisivilioti savo buvusį mokinį Julių Martinkų, kuris Šiaulių universitete baigė rusų filologiją, dabar studijuoja magistrantūroje.

Julius sakė, kad vesti pamokas, o ypač – savo buvusioje mokykloje, – įdomi patirtis. Vaikinas juokavo, kad patikrinęs, kokio skonio mokytojo duona, apsispręs dėl tolimesnio darbo perspektyvos. Mokinių paklaustas, ar studentiškas gyvenimas toks, koks vaizduojamas filmuose, Julius atsakė – yra geriau.

Biologijos mokiusi juknaitiškė Rita Grigalienė pastebėjo, kad mokiniai yra išsiugdę kitokį bendravimo stilių ir juos dar reikėtų „paprotinti“. Rita Juknaičių pagrindinę mokyklą baigė prieš 9 metus.

Devintokams ir aštuntokams chemijos pamokas vedė prieš 7 metus mokyklą baigęs Aloyzas Jonikaitis, Šilutės augalų veislių tyrimų stoties vyr. agronomas. Jis pastebėjo, kas aštuntokams didžiausia dilema – kurią gimnaziją pasirinkti. Labiausiai nustebinęs mokinių klausimas: „Koks tavo automobilis – benzininis ar dyzelinis?“.

Šiemet Tarptautinės mokytojų dienos proga pasveikinta 25 metus mokytoja ir 10 metų pavaduotoja dirbanti Rasa Gailiuvienė, 35 metus Juknaičių pagrindinėje mokykloje dirbantis kūno kultūros mokytojas Rimas Urbonas.