Naujienos iš Šilutės žemės ūkio mokyklos

zu mokykla_mergaites_su_dokumentaisRugsėjo 6 d. pasibaigė priėmimo į profesines mokyklas antrasis etapas, ir jau pirmadienį, rugsėjo 11 d., tapo aišku, kiek jaunuolių panoro mokytis Šilutės žemės ūkio mokykloje.

Taigi mokslo metus pradeda net 194 pirmakursiai. 25 iš jų įstojo į Žemaičių Naumiesčio skyrių, kur specialiųjų ugdymosi poreikių turintys mokiniai mokosi virėjo ir apdailininko (statybininko) specialybių.

Populiariausios – žuvininko ir logisto profesijos

Pačios populiariausios specialybės šiais metais yra tos, į kurias priimami vidurinį išsilavinimą įgiję mokiniai. Net 52 jaunuoliai pasirinko modulinę žuvininkystės verslo darbuotojo programą. Be abejonės, ji patraukli dar ir tuo, kad teorinis mokymas bus vykdomas moderniu nuotolinio mokymo(si) būdu, ir moksleiviai į mokyklą turės atvykti tik praktiniams užsiėmimams.

Paklausi buvo ir logisto ekspeditoriaus specialybė – ją pasirinko 44 vidurinį išsilavinimą įgiję jaunuoliai.

10 klasių baigęs jaunimas rinkosi ir mokysis automobilių mechaniko, kirpėjo, technikos priežiūros verslo darbuotojo bei logisto ekspeditoriaus specialybių – visų jų suformuota po vieną grupę.

Rekomenduos žuvies patiekalus

Taigi mokykla vėl bus pilna šurmulio bei jaunų balsų, darbas klasėse ir mokomosiose dirbtuvėse bei laboratorijose virte virs. Planuodami savo veiklas ir darbus vadovai ir mokytojai numato nemažai naujovių. Bus siekiama ugdymo proceso įvairovės, naujų ir netradicinių mokymo metodų taikymo, integruotų pamokų bei praktikų realiose darbo vietose, ekskursijų, konkursų, stažuočių.

Beje, kalbant apie stažuotes, mokykla gali pasidžiaugti gavusi finansavimą Erasmus+ programos projektui „Žuvis ir jūros gėrybės: keiskime mitybos įpročius“ (Nr. 2017-1-LT01-KA102-035048). Šį projektą finansuos Europos Komisija, o administruos Lietuvos Švietimo mainų paramos fondas.

Puiku tai, kad projekto veiklos bei rezultatai bus naudingi ne tik mokyklai – jos mokiniams ir mokytojams, bet ir visai visuomenei: viešojoje erdvėje bus dalijamasi sveikos mitybos rekomendacijomis, žuvies patiekalų receptais, net siūloma įsigyti mokyklos Žuvininkystės praktinio mokymo centro žuvies fermose užaugintos žuvies. Tad sekite Šilutės žemės ūkio mokyklos naujienas – jos tikrai bus įdomios ir naudingos.

Džiugina ir stažuočių rezultatai

Nors mokslo metai dar tik pradeda įsibėgėti, Šilutės žemės ūkio mokykla jau džiaugiasi net tik į ją sugužėjusiais mokiniais, bet ir pirmųjų stažuočių užsienyje rezultatais.

Šią vasarą užuot atostogavusios, trys mokyklos merginos liepos 2-21 dienomis kartu su Aukštadvario žemės ūkio mokyklos mokiniais dalyvavo Erasmus+ mobilumo projekto „Nuo idėjos iki verslo“ (Nr. 2017-1-LT01-KA102-034872) stažuotėje Italijoje. Šia stažuote buvo siekiama, kad išaugtų moksleivių verslumo ir konkurencingumo kompetencijų lygis, o praktika užsienyje – pati tinkamiausia aplinka šioms kompetencijoms patobulinti ir praplėsti.

Ligita Skarulskytė, Edita Pakamorytė ir Agnė Simaitytė stažuotės metu realiose darbo vietose susipažino su smulkiojo verslo organizavimo specifika: mokėsi koordinuoti kelias skirtingas veiklas įmonės viduje, patobulino gebėjimus įmonės veiklos organizavimo sferoje, įgijo verslumo žinių, gilinosi į profesinės etikos subtilybes.

Be to, merginos patobulino savo anglų kalbos ir socialinius įgūdžius, išbandė save prisitaikydamos prie neįprastos gyvenimo aplinkos, kultūros, tradicijų, bendravimo ypatumų, net patiekalų, nes italų virtuvė iš tiesų yra išskirtinė ir ypatinga.

Džiugu, kad įmonių, kuriose buvo atliekama praktika, darbuotojai buvo geranoriški ir perteikė labai daug savo patirties bei žinių – merginos grįžo kupinos idėjų ir noro kuo greičiau baigti mokyklą, kad galėtų įgyvendinti savo naujai užgimusias svajones. Kas žino, gal po metų kitų Šilutėje atsiras naujos verslo įmonės, kurioms vadovaus Ligita, Edita ar Agnė?

Ne mažiau įspūdingas buvo ir laisvalaikis: merginos aplankė didingą Čelano pilį ir joje įkurtą muziejų, dalyvavo ekskursijoje po Romą, kur pamatė pačias įspūdingiausias Amžinojo miesto vietas: Trevi fontaną, Panteoną, Koliziejų, Venecijos aikštę, Ispanijos laiptus, pasivaikščiojo senamiesčio gatvelėmis, pasigrožėjo begalybe istorijos, architektūros ir meno šedevrų. Taip pat pabuvojo Vatikane.

Pasibaigus stažuotei merginos gavo Europass mobilumo dokumentus, priimančiosios organizacijos sertifikatus.

Baigus Šilutės žemės ūkio mokyklą kartu su Profesinio mokymo diplomais šie dokumentai turės labai didelę vertę.

Stažuotę, kaip ir visą projektą, finansavo Europos Komisija pagal Erasmus+ mobilumo programą, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.