Naujos galimybės moksleiviams mokytis JAV

JaunimasMoksleiviams, norintiems pasimokyti Amerikoje, šiais metais atsiveria nauja galimybė pasinaudoti Lietuvoje pradedančia veikti FLEX programa. Iki dešimties 15-17 metų moksleivių galės vykti į JAV ir vienerius metus mokytis amerikietiškoje mokykloje bei gyventi priimančioje šeimoje.  Visos mainų išlaidos bus mokamos iš programos biudžeto.

Besimokantieji 9-oje vidurinės mokyklos arba 1-oje gimnazijos klasėje moksleiviai gali teikti paraiškas FLEX mainų programai iki spalio 16 dienos.

„Programos dalyviai turės galimybę pažinti Amerikos žmones ir kultūrą, o taip pat bus ir savo šalių jaunieji ambasadoriai, pristatysiantys amerikiečiams savas tradicijas“, – teigia FLEX programos administratorius Lietuvoje Kevin Reiling.

JAV valstybės departamento finansuojama ir jau 23 metus vykdoma FLEX programa suteikė stipendijas daugiau nei 24 tūkstančiams Europos ir Centrinės Azijos šalių moksleivių. Neįgalūs moksleiviai taip pat kviečiami bandyti savo jėgas, nes kasmet apie 20 jų laimi atranką.

Norintieji dalyvauti atrankoje moksleiviai turi būti Lietuvos piliečiai, galintys gauti JAV vizą, anksčiau negyvenę JAV ir mokantys anglų kalbą.

Daugiau informacijos apie paraiškų teikimą galima rasti šiuo adresu http://discoverflex.org/about-program/2016-2017-flex-testing-schedules/. Paraiškas galima teikti iki spalio 16 dienos.