Naujovė Lietuvoje – gyvulių pardavimas mobiliame aukcione

Naujovė Lietuvoje - gyvulių pardavimas mobiliame aukcione, pagal gyvulio kokybę ar veislinę vertę už aukščiausią pasiūlytą kainą, kuris gali užtikrinti galimybę gauti kur kas didesnes pajamas už aukšto įmitimo ir geros kokybės galvijus.

Asociatyvi nuotr.

Mėsinių galvijų, kaip ir pieninių galvijų, pardavimo mastai nėra dideli, o pardavėjai skundžiasi, kad kaina, kurią siūlo pirkėjas tikrai nėra nei objektyvi, nei sąžininga.

„Įgyvendinant projektą parengėme mėsinių galvijų mobilaus aukciono metodiką, pagal kurią jau 2021 m. birželio 29 d. UAB „Šilutės veislininkystė“ ūkyje (Plytinės g. 4, Armalėnų k., Šilutės r.) organizuojame mobilų aukcioną. Aukcione bus pristatomi aubrakų, limuzinų ir angusų veislės buliai.
Tikimės, kad taikant naują pardavimo formą – mobilų aukcioną, pavyks už galvijus gauti didesnę kainą. Mobilūs aukcionai naudingi ne tik galvijų augintojams, bet ir mėsos perdirbimo įmonėms, kurios laukia vis geresnės kokybės galvijų. Taikant naują pardavimo būdą, tie ūkininkai, kurie parduodavo gyvulį tiesiogiai supirkėjui (tarpininkui), galės įsitikinti, kokia yra iš tikrųjų jo užauginto gyvulio tikroji rinkos vertė. Tai įpareigos supirkėją mokėti sąžiningą kainą, o ūkininką – auginti geresnio įmitimo galviją ir gauti ženkliai geresnę kainą. Aukcione, kuris vyks birželio 29 d. savo mėsinius bulius pristatys Kelmės, Panevėžio, Anykščių, Rokiškio, Vilkaviškio ir Prienų rajonų ūkininkai – LMGAGA nariai. Visi puikiai žinome problemas ir jų sprendimo būdus, todėl tikime, kad bendras darbas duos gerų rezultatų, kurie bus naudingi visiems mėsinių galvijų augintojams“, – kalba Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacijos prezidentas Vytautas Barkauskas.

Aukcionas organizuojamas 2021 metų birželio 29 d. 11 val. UAB „Šilutės veislininkystė“, adresu: Plytinės g. Armalėnų k., Šilutės r. Aukciono dalyvių registracija – 11:30 val., aukciono pradžia – 13 val.

Lietuvos bendrovėse auginama tik apie 17 proc. galvijų, kita dalis užauginama ūkininkų ūkiuose, kur daugumoje vyksta ir prekyba. Mėsinių galvijų sektorius yra augantis, todėl bandų gerinimui labai svarbu įsigyti gerus veislinius bulius. Šiandien nusistovėjusi prekybos forma ūkiuose – tiesioginės derybos su ūkininku ūkyje, kuomet supirkėjas stengiasi gyvulio vertę kiek įmanoma sumažinti. Norint objektyviai įvertinti galvijų vertę būtina ieškoti ir taikyti naujas formas, kurios deja dėl įvairių veterinarinių apribojimų (transportavimo, karantino ir t.t.) yra gan ribotos. Naujovė, kuri leistų sudaryti konkurenciją tarp pirkėjų ir ženkliai padidinti ūkininkų pajamas – mėsinių galvijų mobilaus aukcionų organizavimas.

Renginys nemokamas.