Naujuoju traukinio maršrutu jau pasinaudojo tūkstančiai šilutiškių

 

20181119 153912Spalio mėnesį paleidę ilgai lauktą keleivinio traukinio maršrutą Šilutė – Klaipėda – Šilutė, „Lietuvos geležinkeliai“ jau skaičiuoja tūkstantinius keleivių srautus, ir bent kol kas dalinasi džiuginančiais ateities planais.

Pirmąsias traukinio keliones maršrutu Šilutė-Klaipėda-Šilutė jau išbandė apie 10 tūkst. keleivių. Daugiausia jų į uostamiestį ar į Šilutę bėgiais rieda savaitgaliais. Populiarios kelionės tiek į Šilutę, tiek į Klaipėdą, nes naujojo maršruto tvarkaraščiai yra puikiai pritaikyti prie dirbančiųjų poreikių.

Iš Šilutės išvykus anksčiausiu traukiniu, Klaipėdą keleiviai pasiekia 7.34 val., o iš Klaipėdos atgal išvyksta 17.45 val. Iš viso per dieną maršrutu Šilutė-Klaipėda ir atgal kursuoja 5-6 traukiniai, tad patogų išvykimo/atvykimo laiką gali atrasti tiek dirbantys, tiek studijuojantys.

„Iš Šilutės į Klaipėdą traukiniai kursuoja dar tik du mėnesius – tai labai trumpas laikotarpis, tačiau vertindami rezultatus, matome perspektyvą naująjį maršrutą vystyti ir toliau. Šiuo metu analizuojame galimybes, kaip keliones traukiniu Šilutės ir aplinkinių miestų gyventojams padaryti dar patogesnes. Vertinant keleivių skaičių svarstoma, kad ateityje gali padaugėti stotelių skaičius, pavyzdžiui, atsirasti sustojimas Dituvoje. Šiuo metu vertinamos galimybės čia įrengti naują stotelę, keleiviams patogesnėje vietoje, arčiau čia esančios sodų bendrijos“, – „Šilutės naujienoms“ sakė „Lietuvos geležinkelių“ Komunikacijos departamento projektų vadovė Novilė Aleksejevaitė.

Nedideliu, vos vieno vagono traukinuku mielai naudojasi ir šeimos, į uostamiestį vykstančios pramogų tikslais, ar tiesiog norėdamos pradžiuginti vaikus, kuriems šis maršrutas suteikė galimybę išbandyti naują keliavimo būdą.

„Keliaujant traukiniu, atsiveria visai kitoks kraštovaizdis. Labai sužavėjo Priekulės tiltas, kurio grožio važiuojant automobiliu neįmanoma įvertinti“, – įspūdžiais dalinosi nebe pirmą kartą į uostamiestį traukiniu keliavusi šilutiškė Dainora.

Be to, keliaujantieji pastebi, kad toks kelionės būdas kur kas patogesnis už autobusą, nes nereikia spaustis ir grūstis sausakimšoje erdvėje, bei pigesnis, nei keliaujant nuosavu automobiliu. Priklausomai nuo pasirinkto maršruto, bilietų kainos siekia nuo 2 iki 4 eurų.