Naumiestiškė verslininkė nenustoja stebinti: šįkart dovanoja knygų namelį

Žemaičių Naumiesčio gyventojai turi kuo džiaugtis. Jau kelerius metus iš eilės įvairiausių švenčių proga jų miestelį entuziastingai originaliomis idėjomis ir sumanymais puošia vietos verslininkė Rita Barakauskienė.

Nauja R. Barakauskienės iniciatyva džiaugėsi ir Žemaičių Naumiesčio seniūnas V. Stasiulis.

Ne tik puošia, bet pritraukia aplinkinių dėmesį, susidomėjimą, kviečia ne tik rajono gyventojus, bet ir turistus iš toliau atvykti apsižvalgyti.

„Kai prieš 10 metų atsikraustėme su šeima į Žemaičių Naumiestį, visas savo kūrybines idėjas realizuodavau namų kiemo aplinkoje. Puošiau lauko erdves įvairiomis progomis – Helovyno, Kalėdų, Užgavėnių, Velykų“, – pasakojo R. Barakauskienė.

Vėliau atsirado daugiau minčių, o idėjos plėtėsi į miestelio erdves. Taip Rita jau ne vienerius metus savo įspūdingais seniais besmegeniais puošė ir Žemaičių Naumiesčio aikštę. Idėja – senis besmegenis iš šienainių – yra būtent šios verslininkės. Vėlesniais metais atsirado besmegeniai iš skardinių statinių, iš atraižų.

Naumiestiškė puošia miestelį ne tik kalėdiniu laikotarpiu, bet ir per kitas kalendorines ar valstybines šventes, taip savo kūrybiškumu užkrečia ir aplinkinius, kurie noriai prisideda. Rita kartu su vyru Artūru teminėmis dekoracijomis puošia ir jųdviejų parduotuvės „Šeimos skrynia“ fasadinę sieną.
Rugsėjo 25 dieną Žemaičių Naumiestyje atidarytas knygų namelis – „Knygų mainų namai“ – taip pat verslininkės Ritos idėja. „Šilutės naujienoms“ Rita sakė, jog jos sesuo paskatino ją įkurti miestelyje Knygų namelį. „Noriu, kad Žemaičių Naumiestis būtų dar patrauklesnis ne tik vietiniams, bet ir atvykstantiems. Juk būna, kad turistai atvyksta čia ir ieško, ką aplankyti, kur prisėsti“, – dalijosi savo mintimis verslininkė. Anot jos, smagu, kad šią idėją entuziastingai priėmė ir naumiestiškiai, kurie noriai dovanojo įvairiausių knygų. Jų namelyje yra ir vaikiškų, ir romanų, ir psichologinių, ir žodynų, ir angliškų.

Praėjusį šeštadienį, kai buvo oficialiai vietos gyventojams pristatyti „Knygų mainų namai“, miestelio seniūnas Virginijus Stasiulis padėjo pirmąsias knygas į Steam Punk technika išpuoštą namelį. Seniūnas džiaugėsi ir sveikino R. Barakauskienės iniciatyvą sukurti namuką knygoms. Jis taip pat sakė, jog pirmą kartą tokį knygų namelį yra matęs Druskininkuose.

Knygų namelyje nuo šiol miestelio gyventojai bei svečiai galės palikti savo knygas bei pasiimti jame esančias.

„Knygų mainų namai“ taip pat įkurdintas ant parduotuvės sienos Laisvės g. 26, Žemaičių Naumiestyje.