Naumiestiškės keliavo po Vokietiją

vokietijoje naumiestisŽemaičių Naumiesčio gimnazijos mokinės Gabija Naujokaitė ir Simona Arnašiūtė jau keli metai dalyvauja respublikiniame vertimų konkurse „Tavo žvilgsnis“. Ir sekasi merginoms puikiai.

O šiemet, dideliam jaunųjų vertėjų džiaugsmui, jos buvo pakviestos su kitais respublikos moksleiviais į malonią kelionę po Vokietiją. Tai ir nustebino, ir nudžiugino, nes maloniausia ta žinia, kurios nesitiki.

Kelionės dalyviai aplankė Veimarą ir Leipcigą – miestus, kurie įrašyti į UNESCO kultūrinio paveldo sąrašą. Moksleiviai dalyvavo apžvalginėse ekskursijose, mėgavosi viešbučių teikiamais malonumais. Simonai ir Gabijai didelį įspūdį paliko Veimaro senamiestis, Leipcigo bažnyčių architektūra, Panoramos bokštas, Augusto aikštė.

Kai moksleiviai lankėsi Veimare, tuo metu vyko svogūnų šventė. Buvo galima ragauti gėrimų, net saldainių, pagamintų iš svogūnų. Keturių dienų ekskursija, kurią finansavo Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondas, merginoms suteikė nepamirštamų įspūdžių ir naujų pažinčių.