Naumiestiškiai dalyvavo „Jaunimo asmenybės ugdyme“

 zemaiciu naumiescio_jaunimas1Žemaičių Naumiesčio parapijos krikščioniškojo jaunimo grupė ir jaunimas, dalyvaujantis NVŠ programoje „Jaunimo asmenybės ugdymas“, Kretingos r. Hermano Šulco Jaunimo sodyboje vykdė projektą „Statau ant uolos“ (Mt 7, 24).

Šioje veikloje dalyvavo apie 20 5–6 klasių mokinių iš Žemaičių Naumiesčio ir Gardamo progimnazijos. Vyresnieji programos dalyviai buvo savanoriai – vyresnieji jaunųjų moksleivių draugai: organizavo veiklas, vedė užsiėmimus grupėse, kūrybines užduotis. Mokymus vedė ir svečiai: ateitininkė Gabrielė iš Kaltinėnų, Lukas ir Edgaras iš Klaipėdos šv. Damijono bendruomenės. Vakaro dvasinę programą vedė kunigai Rolandas Karpavičius iš Klaipėdos šv. Kazimiero parapijos ir Rolandas Kazlauskas iš Klaipėdos Taikos Karalienės parapijos. Susitaikymo pamaldose ir šv. Mišiose grojo šlovinimo grupė „Mažutėliai“ iš Pakutuvėnų susitaikymo sodybos.

Tai buvo prasmingas laikas, kuriame jaunimas patyrė bendravimo džiaugsmą, įgijo naujų patirčių. Projekto tema atskleidė, kaip svarbu ugdyti tinkamas vertybes, kad gyvenimas būtų pripildytas džiaugsmo. Šios patirtys buvo atskleistos ne dėstant teoriją ar sprendžiant sudėtingas užduotis, bet kartu dalijantis savo gyvenimo patirtimis, žaidžiant, tiesiog gyvenant tris dienas kartu. Vyko pokalbiai, maldos laikas padėjo naujai pažvelgti į save, draugus, esančius šalia ir į dvasinio gyvenimo reikšmingumą. Išmintingam žmogui svarbu, ant kokio pamato jis stato savo gyvenimo namą.

Vyresnieji savanoriai, kurie ne pirmus metus dalyvauja „Jaunimo asmenybės ugdymo“ programoje, galėjo išbandyti save mokantis išklausyti drąsiuosius vaikus ir prakalbinti tyliuosius, sudrausminti išdykėlius, pasidžiaugti ir paskatinti visus atvirumui ir bendrystei. Savaitgalį visi grįžo pilni tikro džiaugsmo, svajodami, kad toks projektas nebus paskutinis.