Naumiestiškiai dalyvavo „Tyrėjo dienoje“

naumiestis tyrejo diena lektoriaiŽemaičių Naumiesčio gimnazijoje vyko „Tyrėjo diena“. Tai vienas mobiliosios demonstracinės laboratorijos vizitų po Lietuvos mokyklas.

Po Lietuvos mokyklas keliaujanti mokslininkų komanda kviečia į įvairių mokslo sričių paskaitas, per kurias pristato savo daromus tyrimus, šių dienų aktualiausius mokslinius klausimus. Mokiniai ir mokytojai turi išskirtinę progą susipažinti su fizinių, biomedicinos, žemės ūkio ir technologijos mokslo sričių tyrimais ir moderniausia jiems naudojama moksline įranga.

Įdomiausia mobiliosios demonstracinės laboratorijos dalis – modernus pripučiamas planetariumas. Jame mokslininkai skaito paskaitas apie gyvybės paieškas Visatoje, kosminius susidūrimus. Naumiestiškiams planetariume paskaitą „Aš ir Visata“ vedė lektorius Saulius Lovčikas. Mokiniai net nesitikėjo, kad galės taip aiškiai pamatyti žvaigždes bei tolimas planetas iš arti.

Paskaitoje „Biomechanika ir judesių registravimo sistema“ lektorius Gediminas Gaidulis supažindino su biomechanikos ir robotikos išradimais, kurie keičia žmonių gyvenimus. Lektorius keletą išradimų pademonstravo bei paaiškino, kaip jie veikia.

Mokiniai sužinojo, kad biomechanika tyrinėja judėjimą ir kaip efektyviau atlikti paprasčiausius veiksmus mažiau kenkiant savo sveikatai.

Paskaitą „Greitaveikė filmavimo kamera“ vedė lektorius Giedrius Madzevičius ir mokinius stebino greitaveikės filmavimo kameros privalumais – užfiksuoti ypatingai greitus reiškinius aplinkoje ir po to sulėtintai juos stebint. Mokiniai galėjo patyrinėti reiškinius, kurių plika akimi nematome, pavyzdžiui, kaip plyšta balionas jam sprogstant.

Apie sveiką ir saugų maistą pasakojo lektorė Rita Jankauskienė, kuri kalbėjo apie genetiškai modifikuotus produktus, jų gamybą, panaudojimą ir paplitimą pasaulyje.