Naumiestiškiai pravėrė močiutės skrynelę

naumeisits mociutes skrynele 2Žemaičių Naumiesčio mokykloje – darželyje vyko šventinė popietė „Močiutės skrynelę pravėrus“, kuria siekėme mokyti perimti senelių sukauptą patirtį, puoselėti ir gerbti jų tradicijas ir papročius.

Antrokai ir priešmokyklinukai paragino tėvelius, senelius parodyti, ką gražaus yra numezgę, nunėrę, išaudę, išsiuvinėję ar išdrožę. Kas iš skrynios seną audinį paėmė, kas ką tik nunertą ar pagamintą rankdarbį atnešė. Pasigrožėti tikrai buvo kuo – surengta naumiestis mociutes skrynele 1graži paroda.

Šventės dieną susirinko vaikai, tėveliai, seneliai ir net proseneliai. Svečių  žvilgsniai krypo į didžiulę močiutės skrynią, iš kurios kyšojo austos juostos ir rankšluosčiai, šalia buvo sudėti ne visiems matyti senoviniai darbo įrankiai. Jie jauniausiems dalyviams bylojo, kad nedaug žinome apie prosenelių praeitį ir patirtį.

Antrokai skaitė mintis apie senelius, svečiai iš senelių globos namų „Senjorų Eldoradas“ Juozas Rokas Padimanskas ir Rožė Vasiljevienė pamokė krepšių pynimo ir mezgimo amato. Laima Girulienė vaišino sūriu, papasakojo apie jo gaminimą, viešnios iš etnokultūros centro Viktorija Jurkšaitienė ir Liuda Jonelienė pamokė gražių dainų ir šokių, parodė, kaip lietuvaitės verpė , kokiais įrankiais lygino audinius. Vaikai ne tik daug sužinojo, bet ir patys parodė, kokius žaidimus ir ratelius moka.

Renginio organizatorės pedagogės Milana Macijauskaitė, Daiva Jokubaitienė ir Genovaitė Mockienė džiaugėsi, kad svečiai nevengė kartu padainuoti ir pašokti, su vaikais pasėdėti prie arbatos puodelio, pasidalinti prisiminimais. Nes nepažinus savo praeities nebus ir ateities.