Naumiestiškiai spalvotą savaitę skyrė tolerancijai

tolerancija naumiestis guliLapkričio 16-ąją minima Tarptautinė tolerancijos diena. Šių metų tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos knyga. Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio bendruomenė dalyvavo šioje gražioje ir prasmingoje iniciatyvoje.tolerancija naumiestis raudoni

Kiekviena klasė išklausė tolerancijos pamokas, jose buvo aiškinama tolerancijos žodžio reikšmė, atliekamos užduotys, analizuojami kasdieniai gyvenimo įvykiai.   Visą savaitę darželinukai ir mokinukai kūrė savo klasių Tolerancijos knygeles – sudėjo ir gražias, ir vaikams nerimą keliančias istorijas apie apinkinių elgesį, klijavo ir piešė toleranciją atspindinčius simbolius.

Klasių knygelės buvo sudėtos į didžiulę  įstaigos Tolerancijos knygą.

Mokiniams buvo pasiūlyta kiekvieną savaitės dieną vilkėti skirtingų spalvų drabužėlius, nes spalvos mus stiprina, ramina, įkvepia ir džiugina. Pirmadienį buvo balti kaip popierius, antradienį mokykla atrodė tarsi dangus ir jūra – mėlyni, trečiadienį sužaliavo lyg pavasaris, o ketvirtadienį koridoriai prisipildė mažų geltonų viščiukų. Penktadienį mokiniai švietė raudoniu kaip rudeniniai obuoliukai – taip jie baigė spalvotą Tolerancijos savaitę.

Paskutinę renginių ciklo dieną klasės buvo paskatintos saldžiomis dovanėlėmis, apdovanoti mokytojai ir kiti įstaigos darbuotojai.

Vaikai pagarbiai visą savaitę elgėsi su draugais, pakančiai priėmė replikas, klausė mokytojų, o grįžę į namus dalijosi įspūdžiais, pasakojo, kad suprato, ką reiškia sunkus žodis tolerancija.