Naumiestiškiai žygiuoja 100 vilties kilometrų

gimnazija zemaiciu_naumiestis_zygis3Grupelė Žemaičių Naumiesčio gimnazijos moksleivių dalyvavo žygyje „100 vilties kilometrų laiminant Lietuvą“.

Žygį maršrutu Nida – Klaipėda organizavo šv. Pranciškaus Asyžiečio vienuolynas, Klaipėdos miesto tikybos mokytojai bei Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras „Agila“. Žygio šūkis – „Žygiuokime kartu su džiaugsmu, malda bei viltimi!“

Žygis prasidėjo šv. Mišiomis Nidos bažnyčioje, dalyvius palaimino Nidos parapijos klebonas Rimvydas Adomavičius. Piligrimus į kelionę išlydėti atvyko vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas, bei Neringos meras Darius Jasaitis.

Tai buvo puikus, bet nelengvas žygis – per tris dienas įveikėme apie 60 km. Pirmąją dieną, trumpam užsukę pailsėti į Preilą, nukeliavome iki Pervalkos. Šeštadienį, dalyvavome akcijoje „Darom“ – rinkome šiukšles eidami jūros pakrante, grožėjomės mirusiomis kopomis Naglių gamtos rezervate, o vakare Juodkrantėje laukė puikus Vinetu kaimo vakaras su indėniškų būgnų muzika ir žaidimais. Sekmadienio vakarą pavargę, bet laimingi grįžome į Smiltynę. Džiaugiamės įveikę šį išbandymą, sustiprinę valią, atradę naujų draugų. O jaunimas, nekreipdamas dėmesio į skaudančias kojas, tuoj pat ėmė planuoti naują žygį rudenį, kad užbaigtų šiuos 100 vilties kilometrų per mūsų gražiąją Lietuvą.