Naumiestiškis V. Parakininkas – Lietuvos plento žiedinių lenktynių čempionas

Greičiausiai mažai kas žino, jog mūsų rajone, Žemaičių Naumiestyje gimė ir gyvena Lietuvos plento motociklų žiedinių lenktynių čempionas bei Baltijos šalių motociklų žiedinių lenktynių prizininkas Vitalijus Parakininkas.

Naumiestiškis V. Parakininkas - Lietuvos plento žiedinių lenktynių čempionas.

Sveikiname su gimtadieniu

Žemaičių Naumiestyje gimęs ir užaugęs Lietuvos plento žiedinių lenktynių čempionas V. Parakininkas netrukus, paskutinę spalio mėnesio dieną švęs savo gimtadienį. Tad pirmiausia ir sveikiname čempioną su gimtadieniu!

Karjerą plento žiede pradėjo 2018 m.

Pasak V. Parakininko, motociklais jis susidomėjo nusipirkęs pirmąjį savo motociklą „Suzuki Bandit“. Tuomet ir leidosi į pasivažinėjimus su draugu gatvėmis, bet jaunuoliams visad norėjosi kažko daugiau.

Vitalijaus kaip sportininko karjera plento žiede prasidėjo 2018 metais, kuomet pamatė, kad netoli Vilniaus, Kačerginėje vyksta plento žiedo varžybos, organizuojamos „NAVAS“ racing club“ organizatorių. Nuvažiavo į Kačerginę negalvodamas dalyvauti varžybose, tačiau pamatęs daug dalyvių, daug galingų motociklų nusprendė išbandyti jėgas.

Pradėjo „Street“ klasėje, kurioje gali dalyvauti gatvės motociklai, tad 2018 metų birželį ir buvo Vitalijaus startas į profesionalų moto sportą. Pirmas bandymas ir pirmoji iškovota taurė „užkabino“ siekti daugiau. 2018 metai buvo sėkmingi: daug prizinių vietų, atsirado naujų draugų ir sukurta komanda „TuTikVairuok“.

Varžybose būna ir tokių momentų.

2019-ųjų sezonas prasidėjo su plento žiedui ruoštu motociklu C1000 klasėje, kurioje varžosi pažengę sportininkai. Tų metų pasiekimai: Lietuvos plento žiedinių lenktynių čempionate iškovota trečioji vieta ir Baltijos šalių motociklų žiedinių lenktynių čempionate trečia pozicija.

Sportininko karjera kyla

Po sėkmingo sezono sportininko karjera kyla toliau. 2020 metais sezoną Vitalijus pradėjo B1200 klasėje, t.y aukšto meistriškumo sportininkai. Tačiau sezonas lenktynininkui pasibaigė beveik neprasidėjęs. Kačerginės Nemuno žiede jis patyrė avariją, kurios metu gavo traumą ir nebegalėjo tęsti sezono, tad Vitalijaus dalyvavimas varžybose buvo tik kaip komandos palaikymas. Važiuodavo į visas varžybas ir su didžiausia nuoskauda stebėdavo kitų dalyvavimą.

2021 metų sezoną naumiestiškis pradėjo toje pačioje B1200 klasėje. Šis sezonas Vitalijui buvo ypatingas ir labai sėkmingas. Rugsėjo 26 dieną jis tapo Lietuvos plento žiedinių lenktynių čempionu, o Baltijos šalių motociklų žiedinių lenktynių čempionate liko antras tik 2 taškais atsilikęs nuo I vietos laimėtojo. Vitalijui buvo netikėta, kad Latvija taipogi reitingavo savo čempionatą, kuriame bendroje įskaitoje jis užėmė trečiąją vietą.

Kitais metais naumiestiškis startuos aukščiausioje lygoje SBK (superbike klasė) ir tiki, kad jis bus ne mažiau sėkmingas.

Treniruojasi „niekur“

Kur lenktynininkas teniruojasi? „Kaip gražiau išsireikšti? Niekur“. Lietuvoje yra vienintelė trasa, skirta plento žiedui – Kačerginės Nemuno žiedas. Visos treniruotės vyksta tą pačią dieną arba dieną prieš. Estijoje treniruotės ir varžybos vyksta Piarnu mieste Porshe Ring, Latvijoje Bikernieku Trase ir Lenkijoje Poznan Tor trasa, kurioje ir baigėsi šių metų sezonas rugsėjo 25 – 26 dienomis. Teko atlaikyti dvi dienas varžybų su daug rimtų konkurentų“, – pasakoja sportininkas.

Savo sportą Vitalijus vadina labai brangiu hobiu. Anot jo, nelabai kas domisi šiuo sportu ir nelabai jis populiarinamas Lietuvoje, o finansų jam reikia išties daug. Kaip ir kitąmet pereinant į aukščiausią lygą reikės naujesnės technikos.

„Kad maždaug įsivaizduotumėt – vienos varžybos, t. y savaitgalis atsieina apie 1000 eurų.

Artėjančiam sezonui reikalingas naujesnis motociklas, kuris kainuos apie 15 000 eurų. Mechanikų mes praktiškai neturime, pats ruošiu savo motociklą, nes važiuojant dideliais greičiais, kai trasoje liekame tik aš ir motociklas, pasitikėti galiu tik savimi. Tad jeigu atsirastų prijaučiantis šiam sportui rėmėjas ir galėtų paremti, tikrai neatsisakyčiau, nes rėmėjų neturiu. Tiesiog tai yra mano aistra, gyvenu šiuo sportu“, – „Šilutės naujienoms“ atvirai sakė Lietuvos čempionas.