Naumiestiškių Rudens šventė – su bulvių skutimo čempionatu ir žibintų vakaru

Rudens svente_Z_NŽemaičių Naumiesčio mokyklos – darželio mokiniai su tėveliais iš anksto ruošėsi projektui „Rudens dovanos“ ir jau pirmąją projekto dieną vaikų darbeliai iš rudens gėrybių puošė mokyklos ir klasių erdves.

Renginys „Skanu ir sveika“subūrė visą mokyklos bendruomenę. Renginį vedę trečiokai ir mokytojos Žaneta Danienė ir Rita Judžentienė dainomis sveikino dalyvius su atėjusiu rudeniu, mokiniai viktorinoje minė mįsles apie daržoves ir vaisius,  aiškinosi, kaip panaudoti maisto atliekas. Salėje puikavosi stalas, nukrautas rudens gėrybių vaišėmis, kurias paruošė mokiniai kartu su tėveliais.

Kitą dieną mokiniai rinkosi į bulvių skutimo čempionatą: vieni – stebėti bulvių skutimą, kiti – jame dalyvauti ir nugalėti. Pirmokai su mokytoja Nijole Zdanavičiene paruošė trumpą pristatymą apie bulvės vertę bei naudą žmogaus organizmui. Buvo gražu stebėti, kaip mikliai dirba skutėjų rankos, kaip greitai iš rudo apdaro išlaisvinama bulvė. Finale penki bulvių skutėjai buvo pripažinti laimėtojais ir apdovanoti saldžiais medaliais.

Paskutinį projekto „Derliaus dovanos“ renginį – „Žibintų ir žaidimų vakaras“ – pradinių klasių mokytojos surengė kieme. Į jaukų vakarą mokiniai atėjo su tėveliais. Vakaras prasidėjo gitaros garsais, dainomis ir eilėmis. Mokytoja Daiva Jokubaitienė priminė viso projekto metu nuveiktus darbus ir pakvietė įžiebti žibintus,  pagamintus iš rudens gėrybių.

Vėliau sportinėse estafetėse rungėsi ne tik vaikų, bet ir tėvelių komanda. Paskui visi skanavo šiltos arbatos. Mokyklos direktorė Zofija Lydekienė padėkojo mokiniams, tėveliams, mokytojoms už dalyvavimą šiame projekte.