Neatsargūs pramogautojai į Rusijos vandenis įplaukė ir mariose, ir Nemune

Sekmadienį VSAT pareigūnai nustatė du netyčinius sienos su Rusija vandenyje pažeidimus bei turėjo darbo Kuršių mariose drausminant plaukiojimo priemonėmis prie sienos artėjančius pramogautojus.

Sekmadienį pažeidimą užfiksavo sieną Nemunu Šilutės rajone saugantys VSAT Pagėgių pasienio rinktinės Vileikių pasienio užkardos pareigūnai. Jie fiksavo, kaip  ties Žalgirių kaimu Nemunu plaukusi valtis su varikliu kirto upės farvateriu einančią sieną ir įplaukė į Rusijos teritoriją.

Kai valtis su keturiais asmenimis grįžo į Lietuvos pusę, ją pasitiko tarnybiniu kateriu „Texas“ atskubėję pasieniečiai. Paaiškėjo, kad išsinuomota valtimi plaukė keturi pramogautojai iš Klaipėdos – du vyrai ir dvi moterys.

Jie buvo pristatyti į Rusnės upių pasienio punktą. Ir šiuo atveju sienos pažeidimas traktuotas kaip netyčinis, todėl klaipėdiečiams skirtos administracinės baudos po 35 eurus. Atlikus formalumus pramogautojai paleisti, jiems grąžinta ir valtis.

VSAT Pagėgių pasienio rinktinės Neringos pasienio užkardos pareigūnai užfiksavo, kaip Kuršių mariose kateris iš Lietuvos pusės kirto sieną su Rusija. Netrukus jis apsisuko ir grįžo į Lietuvos teritoriją. Čia pažeidėjų jau laukė ir juos sulaikė greitaeigiu kateriu „Boomeranger“ atskubėję Neringos pasieniečiai. Pramoginiu kateriu plaukė jo savininkas šiaulietis bei Kauno rajono gyventojas.

Jie buvo nulydėti iki mariose budinčio laivo „Medeleine“. Jame pramogautojai buvo apklausti. Išsiaiškinę aplinkybes įvykį pasieniečiai įvertino kaip administracinį nusižengimą – neteisėtą valstybės sienos perėjimą dėl neatsargumo. Skyrus 35 eurų baudas ir atlikus visus formalumus abu vyrai buvo paleisti ir išvyko prie „Medeleine“ prišvartuotu savo kateriu.

Savaitgalį Kuršių mariose buvo daug pramoginių plaukiojimo priemonių. Dėl to net dviejų VSAT greitaeigių katerių „Boomeranger“ įgulos nuolat patruliavo prie pat sienos su Rusija ir įspėdavo prie jos pavojingai priartėjusių plaukiojimo priemonių kapitonus. Nors Kuršių mariose nužymėta ir valstybės sienos apsaugos zona, ir už poros šimtų metrų esanti siena, atsipalaidavę pramogautojai vis stengėsi priartėti kuo arčiau Rusijos vandenų. Taip kildavo didelė rizika pažeisti sieną. Iš viso dviem „Boomeranger“ patruliavę pasieniečiai dėl to įspėjo maždaug pusšimtį asmenų.