Neįgalieji darželinukams dovanojo šypsenas

dienos centro sypsenosŠilutės dienos paslaugų centras, tapęs Šilutės socialinių paslaugų centro struktūriniu padaliniu (dabar vadinamas Dienos socialinės globos įstaigoje tarnyba), tęsia veiklą ir kuria naujus socialinius partnerystės ryšius.

Į šią socialinės globos įstaigą atvykę vaikų darželio „Pušelė“ ugdytiniai parodė vaidinimą „Kiškių – pamariškių trobelė“. Centro lankytojai Vilius ir Sandra tapo gidais – vedžiojo darželinukus po visas patalpas ir pasakojo, ką veikia dienos centre, kokie specialistai su jais dirba. Neaplenkė ir naujosios direktorės Rasos Jakienės kabineto.

Centre ugdomi neįgalieji, atsidėkodami vaikams padovanojo jiems pačių gamintas šypsenėles su saldainiu.    Socialinių paslaugų centro socialiniai darbuotojai, bendradarbiaudami su „Pušelės“ pedagogais siekia didinti neįgaliųjų socializacijos galimybes, plėsti socialinius ryšius. Patys socialinio centro lankytojai taip pat kuria muzikinius spektaklius, kuriems šiuo metu ir vadovauja muzikos mokytoja Irena Žėkienė.

To rytmečio nauda abipusė: ugdomos kūrybiškos asmenybės, tenkinami vaiko ir neįgalaus suaugusiojo saviraiškos poreikiai, ugdomas vaikų ir didinamas neįgaliųjų kūrybiškumas, pasitikėjimas savimi, skatinama pagarba ir tolerancija.

Jau ketvirti metai „Pušelės“ vaikai dalyvauja teatrinėje veikloje, kasmet sukurdami po naują muzikinį vaidinimą, pagrįstą etno pasakų motyvais. Tikimasi sėkmingai pasirengti dalyvauti įvairiuose įstaigos, rajono švietimo įstaigų bei Šilutės miesto kultūriniuose renginiuose. Ugdytiniai taip pat išmoks raiškaus žodžio, kultūringo, nuoširdaus bendravimo, taps laisvesni, savarankiškesni, įgis pagarbos ir tolerancijos neįgaliesiems.