Neįgalieji lanko likimo draugus – jubiliatus

vainute neigaliejiŠilutės neįgaliųjų draugijos Vainuto padalinio nariai pagerbia visus jubiliejus švenčiančius savo narius. Pernai bendroje vakaronėje pasveikinti 8 jubiliatai, šiemet sveikintojų jau sulaukė 60-metį sausio 25-ąją atšventęs Albinas Bliūdžius iš Bikavėnų kaimo.

Pas A.Bliūdžių važiavo ne tik Vainuto neįgaliesiems vadovaujanti pirmininkė Anelė Lileikienė, bet ir draugijos narė Salomėja Pakalnienė bei Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus. Šeimininkui toks svečių vizitas buvo netikėtas ir labai malonus. Prieš 10-metį pradėjus progresuoti ligai A.Bliūdžius jau bene 5 metai sunkiai vaikšto. Neįgaliųjų draugijos narė yra ir jo žmona Marija.

Pasak A.Lileikienės, šiemet numatyta pasveikinti 13 jubiliejus švenčiančių padalinio narių. Iš viso Vainuto padalinys vienija 51 narį.

Pagarba likimo draugams nėra vienintelis Vainuto neįgaliųjų rūpestis. Kasmet jie surengia ne vieną išvyką ir ekskursiją į žymesnes Lietuvos vietas, pernai pabuvojo Latvijoje. Išvykų ir vakaronių, pasak jau 13 metų vainutiškiams vadovaujančios A.Lileikienės, bus ir šiemet.

Be to, vainutiškiai išskirtinai paminės Vasario 16-ąją – ta proga vietos bibliotekoje numatyta surengti padalinio narių Valentinos Vingienės ir Juzefos Palubinskienės siuvinių ir piešinių parodą. O Gavėnios metu draugijos narės, vadovaujamos Aldonos Misiulienės, mokysis megzti riešines.

Vainutiškiai taip pat tikisi, kad šiemet pavyks prisikviesti į Vainutą masažuotoją, kurio paslaugos palengvintų daugelio neįgaliųjų gyvenimą.

Pernai parengę projektą, Vainuto neįgalieji iš rajono Savivaldybės gavo 381 litą, kurie bus panaudoti transporto išlaidoms, lankant neįgaliuosius namuose. „Kaip tik aplankymas ir šiltas žodis, parama reabilitacijos, slaugos ir higienos priemonėmis yra svarbiausia mūsų žmonėms“, – mano A.Lileikienė.

Reabilitacijos, slaugos ir higienos priemonių Vainuto neįgalieji skiria ne tik savo draugijos nariams, bet ir visiems seniūnijos neįgaliesiems bei pensininkams, kuriems to reikia. Didžiausią paramą šiomis priemonėmis – vaikštynėmis, vežimėliais, sauskelnėmis – jiems suteikia švedų labdaros organizacijos „Pagalba Lietuvai“ atstovas mūsų krašte Tadas Girčius bei Laimutės svečių namų savininkė Laimutė Giedraitienė.

„Būtume silpni ir be mūsų seniūno Vitalijaus Mockaus paramos“, – sako pirmininkė. Anot jos, ar patalpų, ar transporto, ar kitokios paramos prireikia – seniūnas neskaičiuoja nei savo darbo valandų, nei išlaidų.