Neįgalieji rinkosi būrin ir džiaugėsi vieni kitų draugija

neigaliuju diena sveksna riteriene dekojaKaip jau įprasta, prasidėjus adventui, gruodžio 3-iąją, minima Tarptautinė neįgaliųjų diena, kurią 1992 m. pabaigoje paskelbė Jungtinių Tautų organizacija.

Pirmadienį rajono neįgalieji rinkosi draugėn pabendrauti, pasidalinti džiaugsmais ir rūpesčiais, pasigėrėti vieni kitų rankdarbiais ir dainomis.

Šilutiškiams – sveikinimai ir dainos

Šilutės neįgaliųjų draugijos salė pirmadienį buvo pilnutėlė. Atvykusieji į minėjimą džiaugėsi draugijos rankdarbių būrelio narių parodėle, šiltai šypsojosi vieni kitiems.

Susirinkusiuosius sveikinusi draugijos pirmininkė Laimutė Dulkytė linkėjo visiems sveikatos, jų šeimoms ir globėjams – stiprybės neigaliuju diena silute dulkyte vaikaiir kantrybės. Neįgaliuosius pasveikino ir su gėlėmis atvykę Seimo nario Kęsto Komskio padėjėjai Šilutėje.

Neįgalieji negailėjo plojimų jų pasveikinti atvykusiems vaikų darželio „Gintarėlis“ mažiesiems, plojo ir saviškiams – kapelai ir ansamblio „Kvietkelis“ dainininkėms, svečiui poetui Audriui Šikšniui.

Švėkšniškiams – verslininkų pietūs

Švėkšnos neįgalieji paminėti šią dieną pakvietė seniūną Alfonsą Šeputį, kunigą prelatą, Garbės kanauninką Petrą Stuką, rajono Tarybos narius Vaidą Pavilonį ir Gintarą Bružą.

Švėkšniškiai sekmadienį rinkosi į šv. apaštalo Jokūbo bažnyčią šventoms mišioms, kurias aukojęs klebonas kun. Saulius Katkus pabrėžė neįgalių žmonių dvasios stiprybę ir mokėjimą nepasiduoti gyvenimo negandoms, negailėjo išmintingų ir viltingų žodžių žmonėms, kuriuos persekioja negalia ir nelengvi išbandymai. Sveikiesiems klebonas linkėjo sakyti kuo daugiau šiltų žodžių, rodyti daugiau dėmesio kenčiantiesiems ir visada ištiesti pagalbos ranką prašantiesiems.

Seniūnas A.Šeputis pabrėžė neįgalių žmonių mokėjimą nepasiduoti gyvenimo išbandymams, linkėjo neblėstančios vilties ir tikėjimo, meilės sau ir artimam, toliau stebinti savo išmone, neišsekančiais sumanymais ir sėkminga veikla.neigaliuju diena silute publika 1

Saviškius sveikino ir Švėkšnos neįgaliųjų pirmininkė Ingrita Riterienė ir pakvietė paklausyti Veiviržėnų kultūros centro mišraus vokalinio ansamblio „Viržis“ koncerto. Susirinkusieji tapo bažnyčios erdvėje vykusio muzikos ir žodžio spektaklio liudininkais.

Šiltiems, prasmingiems skaitovės žodžiams ir ansamblio išdainuotam maironiškajam poezijos grožiui neliko abejingų.

Po koncerto šventės dalyvius bei svečius papietauti ir pabendrauti kavinėje „Sava“ pakvietė vietos verslininkai Regina ir Rimas Paulauskai. Prie šventiškai papuošto stalo I.Riterienė džiaugėsi, kad neįgalieji jaučia poreikį bendrauti, kurti, išreikšti save, noriai dalyvauja įvairiuose projektuose ir akcijose, linkėjo jiems nepristigti jautrumo, įsigilinti į kitų problemas ir priminė, kad tik buvimas visiems kartu yra jėga. Minėjimo svečiams pirmininkė dovanojo po adventinį vainiką, o ansamblio nariams ir kavinės personalui – draugijos narių ir jos pačios sukurtas seges.

„Nuostabu, kad yra šventės, kurios praskaidrina kasdienybę ir mes visi kartu galime tuo pasidžiaugti“, – skirstydamiesi kalbėjo neįgalieji.