Neįgalieji tapo skrybėlėtais ponais ir poniomis

IMG 5658Iš visų rajono pakraščių trečiadienį į Šilutės neįgaliųjų draugiją rinkosi… skrybėlėti ir kitokiais prieš šimtmetį madingais buvusiais aprėdais pasipuošę ponai ir ponios. Čia surengta popietė „Iš močiutės skrynios“.

Ant šventinių stalų šįkart nebuvo šakočių ir panašių šiandienos gardumynų. Ant jų draugijos nariai dėjo mielinius pyragus, medų, uogienes, naminę duoną su lašinukais, mišraines – viską, ką gamindavo mūsų senoliai. Veikė ir senų nuotraukų, antikvarinių daiktų, austų lininių drobių parodėlė.

Popietei besiruošiantiems neįgaliesiems kilo nemenkų rūpesčių, mat teko nuspręsti, kokį laikmetį pasirinkti ir iš kokios močiutės skrynios traukti batelius, drabužius ir galvos apdangalus.
IMG 5639
Susirinkusiuosius pasveikinusi draugijos pirmininkė Laimutė Dulkytė sakė, jog ši diena visiems primins, kaip rengėsi, šoko ir dainavo mūsų seneliai ir proseneliai.

Dar aiškiau prisiminti praeitį padėjo Šilutės muziejaus etnografė Indrė Skablauskaitė: ji pasakojo apie lietuvininkų tarmę, daug ką priminė skaidrėmis.

Linksmą atmosferą sukūrė ansamblio „Kvietkelis“ dainos, Eugenijos Kėviševos skaitomos pačios kūrybos eilės.

Komisija – Daiva ir Vaidas Austynai iš Tarvydų bei Eugenija ir Antanas Savickai iš Traksėdžių elegantiškiausiomis ir šauniausiomis poniomis pripažino Zofiją Bandzinaitę, Danutę Žydanienę, Rasą Pužauskienę, Rasą Raudonienę, Jolantą Martinkienę, Rimą Būdvytytę, Adelę Vaičiūnienę, Vaidą Paškauskienę ir daug kitų kūrybingų moterų. Visos buvo apdovanotos suvenyrais, visoms padėkota už dalyvavimą.

Visą popietę vaišinomės, dainavome ir šokome, buvo linksma pabūti puošniais ponais.