Neįgaliųjų diena paminėta ir Švėkšnoje

neigalieji sveksnaArtėjant Tarptautinei neįgaliųjų dienai, Švėkšnos skyriaus neįgaliųjų draugija pakvietė draugijos narius ir svečius į šventę.

Renginys prasidėjo parapijos klebono Sauliaus Katkaus už neįgaliuosius aukojamomis šventomis Mišiomis Švėkšnos šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčioje. Ganytojas ragino savo kančią ir negalią jungti su Kristaus kančia, savo kančios dieną aukoti kokia nors intencija, o norint padėti likimo nuskriaustiems, eiti tiesos ir meilės keliu.

Draugijos narių nepamiršo ir seniūnas Alfonsas Šeputis. Pasveikinęs susirinkusiuosius, jis pastebėjo, kad bendruomenei vienodai svarbūs ir sveiki, ir specialiųjų poreikių turintys žmonės. Jie nori jaustis reikalingi ir gyventi visavertį gyvenimą.

Švėkšnos neįgalieji tą ir daro. Seniūnas pasidžiaugė neįgalių žmonių dvasios stiprybe ir mokėjimu nepasiduoti likimo negandoms, dėkojo jų pirmininkei Ingritai Riterienei už iniciatyvas ne tik draugijos veikloje, bet ir garsinančias miestelį.

Pirmininkė I.Riterienė džiaugėsi, kad žmonės neužsidaro, ieško ir randa sau tinkamą veiklą, kuria, pramogauja ir keliauja, o susirinkę ketvirtadieniais dalijasi rūpesčiais, vieni kitus paguosdami, geru žodžiu pastiprindami. Ji linkėjo stiprybės, džiaugsmingo ir šilto artėjančių švenčių laukimo ir pakvietė paklausyti Saugų moterų vokalinio ansamblio „Vakarė“ adventinių giesmių koncerto.

Po pamaldų, bažnyčios erdvėje įvykusio muzikos ir žodžio spektaklio, nuskambėjus poezijos posmams bei kiekvieno sielą suvirpinusiems garsams, neįgalieji kartu su svečiais susėdo prie bendro pietų stalo, kurį šventiškai paruošė kavinės – baro „Viesulas“ šeimininkė Aušra Martinkienė.

Prel. kan. Petras Vincentas Stukas palaimino šventinį stalą, linkėjo kantrybės, susiklausymo, gebėjimo matyti ne tik juodas, bet ir baltas gyvenimo spalvas, priminė, kad minima ir Advento pradžia. Adventas – rimties ir susikaupimo, dvasinių apmąstymų metas, skirtas kūnui ir sielai apvalyti.

Svečiams draugijos pirmininkė dovanojo adventinius vainikus, savo kūrybą skaitė draugijos narė Irmina Būdvytienė.

Nuoširdumu dvelkiantis renginys susirinkusiems padovanojo glėbį gerų emocijų. Švėkšnos neįgalieji dėkingi kavinės „Viesulas“ savininkams Aušrai ir Antanui Martinkams, kepyklos savininkams Violetai ir Algimantui Toliušiams ir Saugų dainininkėms bei jų vadovei Danguolei Žilionienei.