Neilgi pasivaikščiojimai – geriausias būdas apsisaugoti nuo diabeto

images00000008Jeigu žmogui gresia didesnė II tipo diabeto rizika, jis gali ją stipriai sumažinti paprasčiausiai po kiekvieno valgymo išėjęs penkiolika minučių pasivaikščioti.

Kaip praneša „USA Today“, pasivaikščiojimai sureguliuoja cukraus lygį – jis nukrenta mažiausiai trims valandoms. Kita alternatyva – 45 minutės ėjimo per dieną, teigia Loretta DiPietro iš George’o Washingtono universiteto Visuomenės sveikatos mokyklos.

„Pavalgę palaukite pusvalandį, o tada išeikite penkiolikai minučių pasivaikščioti. Bet kad šis metodas būtų veiksmingas, jo reikia laikytis kiekvieną dieną. Numesti svorio jums nepavyks, tačiau pažaboti cukrų – lengvai“, – pažymi L.DiPietro.
Beje, italai įsitikinę, kad pasivaikščiojimas po valgio skatina virškinimą.

Kai sergama diabetu, cukrus kaupiasi kraujyje, pažeisdamas nervus ir kraujagysles. Sergant diabetu organizmas nepagamina užtektinai insulino arba nesugeba jo normaliai įsisavinti. Insulinas padeda cukrui patekti į ląsteles, kur cukrus panaudojamas kaip energijos šaltinis.

L.DiPietro dirbo su dešimčia aptukusių savanorių, gyvenančių sėslų gyvenimą ir sergančių diabetu. Dvi dienas buvo stebima, kiek kalorijų jie sudegina.

Pirmą dieną fizinio aktyvumo nebuvo visiškai. Antrą dieną savanoriai po valgio ėjo takeliu nuo 15 iki 30 minučių. Kitomis dienomis jie ėjo po 45 minutes pusę vienuoliktos priešpiet arba pusę penkių popiet. Paaiškėjo, kad laikas buvo svarbus raumenų susitraukimui, šalinančiam iš kraujo cukrų.

Geriausių rezultatų pasiekė tie, kurie ėjo po vakarienės. Ne ką mažiau naudingas ir pasivaikščiojimas per pietų pertrauką. Beje, ši taisyklė galioja ir nėščioms moterims bei žmonėms, kurie negali vienu metu įveikti ilgų distancijų pėsčiomis ar bėgioti. Taip pat yra pagrindo manyti, kad fizinis krūvis bei svorio mažinimas leidžia sumažinti diabeto riziką.