Nekilnojamo turto mokesčio tarifas nesikeis ir 2022 metais

Iki šių metų liepos 1 dienos Šilutės savivaldybės taryba privalo nustatyti nekilnojamojo turto mokesčio mokestines vertes, kurios bus mokamos 2022 metais.

Tokių griuvenų Šilutėje dar daug, didesniais mokesčiais tokių pastatų savininkai skatinami juos prižiūrėti pagal LR teisės aktus.

Todėl Tarybos komitetuose jau pateiktas naujas mokesčio mokestinės vertės sprendimo projektas, kuris džiugina tvarkingai naudojamo turto savininkus bei įmonių vadovus. 2022 metais minėtą mokestį jie mokės tokia pat mokestine verte kaip ir kelerius metus iš eilės – mažiausiu tarifu.

Džiugina tvarkingus ir baudžia betvarkę

Savivaldybės administracijos Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė pateikusi sprendimo projektą savivaldybės politikams teigė, kad dabar nustatyti nekilnojamo turto mokesčio tarifai yra palankūs turtą valdantiems ir verslo žmonėms. Jiems nustatytas mažiausias – 0,5 proc. nekilnojamojo turto mokesčio mokestinės vertės tarifas. Jis atitinka verslo galimybes šiuo sunkiu laikotarpiu.

Šešis kartus didesnis – 3 procentų tarifas paliktas nekilnojamajam turtui, kuris yra naudojamas ne pagal paskirtį arba yra apleistas ir nenaudojamas.

2021 metais netvarkomų ir apleistų nekilnojamojo turto objektų, įtrauktų į sąrašą, kad juos apmokestinti padidintu nekilnojamojo turto tarifu buvo 26. Didesniu mokesčiu yra siekiama skatinti neprižiūrimų ir apleistų pastatų mokesčių mokėtojus atsakingai prižiūrėti savo turtą, jį naudoti, tvarkyti ir prižiūrėti pagal galiojančius LR teisės aktus. Gautos papildomos pajamos iš apleisto turto savininkų papildo Savivaldybės biudžetą.

3 procentų nekilnojamojo turto mokestinės vertės tarifas galioja ir kitos paskirties statiniams (atsinaujinančios energijos (vėjo, saulės ir kt.) jėgainės). Toks tarifas vėjo ir saulės jėgainių nekilnojamam turtui pradėtas taikyti prieš kelis metus, nes savivaldybė iš tokio turto valdytojų niekaip kitaip negali gauti daugiau naudos.

Mokėtojų dauguma – ne mūsų savivaldybės gyventojai

Pagal D. Mongirdaitės duomenis, per 2020 metus nekilnojamojo turto mokesčio į Šilutės savivaldybės biudžetą buvo surinkta 1,018 mln. eurų.

Apie 30 proc. tokio mokesčio sumoka Šilutės rajono fiziniai ir juridiniai asmenys ir apie 70 proc. sumos į biudžetą patenka iš kitų savivaldybių fizinių ir juridinių asmenų, turinčių nekilnojamojo turto mūsų Savivaldybės teritorijoje.

Komercijos direktorius, korespondentas