Nemiegoti šilutiškius kviečia kultūros projektas „Nemiegantys miestai“: renginių ciklas prasidės Šilutėje

Pirmą kartą Lietuvoje – net penkis Lietuvos miestus apjungiantis kultūros projektas. Prie programos įgyvendinimo prisijungę profesionalūs menininkai ir atlikėjai tikisi aktyvaus miestiečių įsitraukimo. Vienam vakarui projekto „Nemiegantys miestai“ renginys įsikurs Šilutės centre esančiame Šeimos skvere. Programoje numatyta kino filmo „Nova Lituania“ po atviru dangumi peržiūra, „Stalo teatro“ spektaklis visai šeimai, kūrybiniai užsiėmimai bei kitos veiklos.

Nemiegantys miestai

Šilutė, Anykščiai, Šakiai, Birštonas ir Varėna – penki prie iniciatyvos „Nemiegantys miestai“ prisijungę miestai. Ilgus metus brandinta Vilniuje įsikūrusios VšĮ „Kūrybinių industrijų dokas“ idėja gaivinti miegamųjų rajonų didmiesčiuose kultūrinį gyvenimą ir bendruomeniškumą skleidžiasi nauja forma ir kviečia mažesnių miestų gyventojus parodyti, kad kultūrinis gyvenimas ir čia nemiega.

Penki miestai – viename projekte

Š. m. spalio  2–9 d. penki skirtinguose Lietuvos regionuose įsikūrę miestai taps vieno projekto dalimi ir savo viešąsias erdves atvers kultūros vyksmui. „Nemiegančių miestų“ renginiai vyks vis kitame mieste ir pakvies gyventojus į kūrybines veiklas. Šilutėje renginys vyks spalio 2 d., penktadienį, nuo 16 iki 22 val. Šeimos skvere, Lietuvininkų g. 32.

Projekto iniciatoriai pasakoja, kad miestai noriai priėmė kvietimą prisijungti prie projekto, o vietos kultūros operatoriai džiaugiasi užsimezgusia pažintimi bei bendradarbiavimu.

„Kiekvienas kultūros projektas – nauja galimybė šilutiškiams sudalyvauti įdomiose veiklose. Šilutės kultūrinis gyvenimas visada buvo aktyvus, dalyvavimas tokiame projekte tik patvirtina, kad šilutiškiai nesnaudžia, yra aktyvūs. Šį kartą džiaugiamės organizatorių parengta plačia kultūrine programa, kuri pasiūlys kiekvienam artimą veiklą“, – pasakoja Šilutės kultūros ir pramogų centro direktorė Jūratė Pancerova.

„Nemiegančių miestų“ programa Šilutėje: nuo kūrybinių dirbtuvių iki jaukios kino po atviru dangumi peržiūros

Šilutėje profesionalūs menininkai pakvies į kūrybines dirbtuves iš kurių nepavyks išeiti tuščiomis. Skirtingose dirbtuvėse kiekvienas galės susikurti nedidelį suvenyrą ir parsinešti jį namo. Grafikos dirbtuvėse lankytojai savo rankomis dekoruos atvirlaiškius ir knygų skirtukus miestų simboliais. Eko dirbtuvėlėse galės išmokti kurti namų dekoracijas iš senų žurnalų pagamintų vytelių. Vaikams bus pasiūlyta rišti kabančius sodus iš perdirbto plastiko šiaudelių.

Renginį papuoš bendruomeniško iniciatyvos. Renginio kūrėjai kviečia dalintis augalų daigais bei jau perskaitytomis knygomis. Meninėje programoje džiazo muzikos koncertas, spektaklis visai šeimai, protų mūšis ir kinas po atviru dangumi.

„Renginių programa plati, joje kiekvienas atras sau įdomią veiklą. Džiazo muzikos edukaciniame koncerte virtuozas Remigijus Rančys, grojantis saksofonais, melodionu, perkusija, fleitomis, supažindins su įvairiais muzikiniais instrumentais ir pakvies įsilieti į nuostabią džiazo muziką. Vakarą vainikuos naujo režisieriaus Karolio Kaupinio kino filmo „Nova Lituania“ peržiūra“,– pasakoja projekto vykdytojos Eglė Belozaraitė-Tarvydienė ir Gintarė Šatevičiūtė.

 

Visa renginio programa

http://www.silutekpc.lt/anonsas/nemiegantys-miestai-siluteje-atmerk-akis-kulturai/