Nemuno deltos „Apskritasis stalas” džiaugiasi teigiamais projekto rezultatais

Susirinkimas. / Asociacijos "Nemuno deltos namai" nuotr.Asociacija „Nemuno deltos namai” kartu su partneriais Vokietijos gamtosaugos specialistų sąjunga, Vokietijos federaliniu aplinkos fondu ir Vokietijos Wesel apskrities Biologine stotimi 2011 m. lapkričio 25 d. Rusnėje, Salos etnokultūros ir informacinio centro patalpose (Neringos g. 7) organizavo antrąjį apskritąjį stalą „Gamtosauga regiono plėtrai”.

Projektą „Nemuno delta: gamtosauga regiono plėtrai – apskritojo stalo įkūrimas” finansuoja ir remia Vokietijos aplinkosaugos ir atominės energetikos ministerija.
 
Renginio metu viena iš „Apskritojo stalo”  projekto vadovių Živilė Skirkevičienė sakė, kad Apskritasis stalas įsteigtas tam, jog Nemuno deltos regione, ypatingai Nemuno deltos regioninio parko teritorijoje, būtų vykdoma į gamtosaugą orientuota veikla. „Apskritasis stalas” atvėrė galimybę įvairių interesų grupių atstovams, suinteresuotiems piliečiams, diskutuoti aktualiomis temomis, iškelti idėjas Nemuno deltos regiono problemoms spręsti.

Ž.Skirkevičienė pabrėžė, kad labai svarbus faktorius, siekiant gerų rezultatų, yra  savivaldos, Regioninio parko direkcijos bei bendruomenių atstovų bendradarbiavimas su „Apskrituoju stalu”.

„Labai svarbios yra žemės naudojimo žemės ūkio veiklos reikmėm, vandens valdymo polderiuose, kaimo turizmo, etnokultūros, taip pat statybų plėtros regione (šioje srityje ypač daug konfliktų) temos”, – teigė projekto vadovė.

„Apskritasis stalas” siūlė šias problemas kartu išdiskutuoti, bendrai aptarti metodus problemoms spręsti bei juos priimti.
 
„Apskritasis stalas” dirba jau vienerius metus. Živilė Skirkevičienė yra pozityviai  nusiteikusi dėl tikrai aktyvaus dalyvavimo „Apskritojo stalo” renginiuose, puikių pasisakymų, nuorodų, pateikiamų idėjų ir jų sprendimų.

„Svarbu jog mintys ir idėjos yra pateikiamos čia gyvenančių žmonių. Kitais metais norime pasiekti, kad visi šie geri pasiūlymai būtų panaudoti regiono plėtros konsepcijoje. Tai yra mūsų tikslas”, – sakė projekto vadovė.
 
Daugiau informacijos apie projektą rasite interneto svetainėje www.ndn.lt