Nemuno pievose – ledo ralis

IMGP0536Ekspromtu suorganizuotos varžybos „Nemuno pievų ledo taurė“ sulaukė didelio šilutiškių susidomėjimo. Rungtyniauti panoro net 30 dalyvių.

Vienas iš ledo ralio organizatorių Kęstas Valančius „Šilutės naujienoms“ sakė, jog tikisi, kad neoficialios varžybos kitąmet išaugs į solidų renginį.

Šilutės motokroso asociacijos „Šilutės greitis“ narys K.Valančius su draugų kompanija nutarė pasidaryti sau pramogą – pavažinėti užlietomis ir jau ledu pasidengusiomis pievomis. Vieni per kitus sužinojIMGP0669ę apie atrakciją, prie jų prisidėjo kiti automobilių ir keturračių sporto mėgėjai. Taip už Šilutės esančiose pievose gimė „Nemuno pievų ledo taurės“ varžybos.

Įsteigtos taurės, padarytas žiedas, kuriuo važiavo dalyviai.

Automobilininkai varžėsi dviejose klasėse – 4×4 (visais keturiais ratais varomi automobiliai) ir FWD (priekiniais ratais varomi automobiliai). Geriausiai FWD klasėje pasirodė Kornelijus Jakas, 4×4 klasėje – Arenijus Tamašauskas, o visus keturračius aplenkė K.Valančius.

Varžybų organizatorius labiausiai būgštavo dėl žiūrovų saugumo, todėl pasirūpinta, kad žmonės bet kur nevaikščiotų.

Dalyviams rimtas pavojus negrėsė, nes jie, blogiausiu atveju, rizikavo įvažiuoti į krūmus ir apibraižyti transporto priemonę.

K.Valančius įsitikinęs, kad tokios varžybos ir važiavimas ant ledo – itin gera prevencija prieš nelaimingus atsitikimus gatvėse, nes įgyjama įgūdžių važiuoti ekstremaliomis sąlygomis, valdyti automobilį.