Nepakartojama karantininio Šimtadienio šventė

Taip jau sutapo, jog dvi šventes šiemet paminėjome nuotoliniu būdu.

Gimnazijos amfiteatre - nominacijos abiturientams.

Pirmoji ir mums labai svarbi – Vasario 16 – oji, Lietuvos Nepriklausomybės diena. Šią istorinę datą kasmet minime savo gimnazijoje. Šiemet Lietuvos Nepriklausomybės dieną paminėjome dalyvaudami Šilutės muziejaus organizuotoje virtualioje viktorinoje: „Švęsk Lietuvos gimtadienį“.

Kaip tik tą dieną Šilutės pirmosios gimnazijos abiturientai pradėjo skaičiuoti paskutines 100 dienų iki pirmųjų brandos egzaminų pradžios. Gimnazijoje ši šventė visada išskirtinė: įdomų ir turiningą scenarijų kuria trečiokai ir jų auklėtojai, todėl renginys būna spalvingas ir įspūdingas, jame dalyvauja ne tik mokytojai, gimnazistai, bet ir tėvai, kiti svečiai. Deja, šie metai kitokie – šventė vyko virtualiai.

Šventę kūrė abiturientų įpėdiniai – trečiokai. Šiemet gimnaziją baigs 76-oji laida. Virtualiai per Zoom platformą prisijungusius abiturientus šventiškai nuteikė įspūdingas užrašas „ŠIMTADIENIS“, kuris kiekvieną privertė susimąstyti, jog gimnazijoje laikas skaičiuoja paskutines dienas, po brandos egzaminų reikės rinktis kitą kelią. Nors šįkart gimnazija nemirgėjo spalvingomis dekoracijomis, tačiau gražių žodžių bei sveikinimų netrūko. Be to, kiekvieno abituriento gimnazijoje laukė staigmena – asmeniška nominacija, kuri primins šią šventę. Netrūko įvairių užduočių: apsivilkti drabužį paskirta spalva, kuo greičiau atnešti samtį ar kitus buityje naudojamus daiktus, žiūrėjome abiturientų sukurtus video filmukus apie laiką gimnazijoje.

Virtualaus šimtadienio metu netrūko gerų emocijų, šypsenų ir gražių žodžių. O abiturientai oficialiai pradėjo skaičiuoti paskutiniąsias 100 dienų ne tik iki egzaminų, bet ir paskutines dienas gimnazijoje.