Nepamirštamos sausio 13 – osios istorijos pamokos

 

pirmoji gimnazija_sausio_132Sausio 11 – osios rytą Šilutės pimosios gimnazijos bendruomenė pradėjo neįprastai, kadangi minėjo Laisvės gynėjų dieną.

Moksleiviai gimnazijos kieme iš raudonų žvakučių sukūrė degantį aukurą, kuris priminė kruvinus 1991 metų sausio 13 dienos įvykius. Tamsoje aukuro šviesa atrodė ypatingai svarbi.

Gimnazijos koridoriuose mokiniai dalino neužmirštuoles, padėjo vieni kitiems degti bei nešti žvakutes į klases ir prie aukuro. Mokinių veiduose galėjai pastebėti, kokia svarbi ir reikšminga jiems ta diena, kaip ir visai Lietuvai.

Žmonės, kurie prieš 28 metus kovojo dėl laisvės, nusipelnė didžiausios pagarbos ir nepamirštamo atminimo. Nuskambėjus skambučiui, visi mokiniai ir mokytojai grįžo į klases. Atrodė, jog gimnazijoje neliko nė gyvos dvasios. Languose degė žvakutės.

Pirmos pamokos metu visa gimnazija atidžiai klausėsi radijo laidos, kurią parengė ir vedė istorijos mokytojas Algirdas Gečas bei pavaduotoja ugdymui Daiva Jakienė. Jiems talkino moksleivės Ugnė Bertašiūtė bei Mireta Metrikytė. Gimnazistams kalbėta apie tai, kaip į Sausio 13-osios įvykius žiūrėjo to meto garsių žmonių vaikai ir kaip į juos žiūri dabartinis jaunimas.

Pirmokams gimnazistams srautinę pamoką vedė mokytojas Algirdas Grišius. Toje atminimo pamokoje mokytojas noriai dalinosi savo išgyvenimais, žiniomis apie šią įsimintiną dieną, parodė dokumentinį filmą.