Nepasiturintiesiems bus padovanota 40 dūmų detektorių

 

Dumu detektoriaiPrieš savaitę Savivaldybės atstovai aplankė šilutiškę Janiną, kurios namuose įrengė dūmų detektorių. Šis detektorius, kaip ir 39 kiti, nupirktas iš nepanaudotų Savivaldybės socialinėms reikmėms skirtų lėšų, ir skirti vienišiems, nepasiturintiems žmonėms.

Pasak Socialinės paramos skyriaus vedėjo A. Šimelionio, 8 dūmų detektoriai bus įrengti Šilutės mieste, o 32 – kaimiškose vietovėse.

Praėjus pusmečiui nuo dūmų detektorių pripažinimo privalomais, šie prietaisai yra įrengti 43 proc. šalies būstų. Ugniagesiai gelbėtojai jau fiksuoja dūmų detektorių naudą – išgelbėtas žmonių gyvybes. Priešgaisrinės apsaugos departamento (PAGD) duomenimis, per 10 metų mėnesių gaisruose žuvo 12 proc. mažiau žmonių, nei pernai tuo pačiu laikotarpiu. Tai mažiausias aukų skaičius per pastaruosius 15 metų.

„Nors dūmų detektoriai yra privalomi daugelyje Europos valstybių, sparčiu jų paplitimu gali pasigirti nedaug šalių. Pusmečio rezultatus Lietuvoje vertiname teigiamai, o startą vadiname sėkmingu“, – kalbėjo PAGD vadovas Kęstutis Lukošius.

Per 10 metų mėnesių Lietuvoje kilo 10 476 gaisrai ir lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laiku, tai 26,8 proc. daugiau. Gaisrų metu ugniagesiai išgelbėjo 111 žmonių, iš jų 10 vaikų, taip pat – 727 gyvūnus, 106 transporto priemones ir 722 pastatus. Taigi, gaisringumas išaugo, tačiau pavyko išgelbėti daugiau gyvybių.

Pusmečio statistika rodo, kad ugniagesiai į gaisro vietą vidutiniškai atvyksta per 10,3 minučių, o gaisrą likviduoja per pusvalandį. Daugiausia žmonių per 10 mėnesių Lietuvoje žuvo dėl neatsargaus rūkymo ir krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo bei eksploatavimo reikalavimų pažeidimų. Ugniagesiai prašo gyventojų nepalikti be priežiūros besikūrenančios krosnies, įjungtų elektrinių prietaisų, nerūkyti lovoje, nepalikti be priežiūros mažamečių vaikų.